10.PTO Severka

ASTERIX a OBELIX

Termín : od 27.7. do 11.8. 2001, základna U Kalicha
Obsazení : 36 dětí a 12 vedoucích + pes Bary
Program : ASTERIX & OBELIX - dobrodružství v galské vesnici na motivy známého komixu

Po řadě let jsme se opět vydali na druhý turnus, hnáni touhou po krásném počasí. Jak se ukázalo, naše úvaha byla správná. Prvních osm dní bylo nádherné léto, modrá obloha a žhavé slunce. Vstávalo se rovnou do kraťasů a došlo konečně i na koupání. Osmý den večer nás však u Vlčat na táboře trochu zchladila bouřka s tornádem, které se jistě stane naší oblíbenou historkou na dlouhé zimní večery … (viz články). Dva deštivé dny brzy skončily (přemýšleli jsme, jak jsme mohli loni vydržet propršený celý tábor!) a bylo zase docela hezky. Parné léto už se ale k nám na tábor nevrátilo a závěr byl opět ve znamení deště - dokonce celá závěrečná hra a značná část bourání proběhly v hustém mrholení. I tak si ale myslíme, že není nad druhý turnus!
    Tábor jsme zahájili jako Galové putováním do svobodné vesnice Petitbonum, první noc jsme nocovali na naší staré táborové základně. Pod vedením náčelníka Majestatixe se Galové zabydleli ve vesnici, žili si dál svůj pestrý život a připravovali se k očekávanému boji s Římany. A jak to dopadlo ? U Teutatise, to byla bitva ! Ale jak jinak - stateční Galové zvítězili, Římany rozdrtili a s "Julkem" Caesarem uzavřeli dohodu. Však dost už povídání, čeká nás oslava. Podívejte se raději na fotky!

Fotky

Vzhledem k velkému počtu jsou fotky rozděleny do šesti alb.
Každé album obsahuje 14 fotek.

Album č.1   Album č.2   Album č.3   Abum č.4   Album č.5   Album č.6

Články

Info před táborem, motivace  
Úvodní slovo
Jak to bude letos
Vítejte v Avaricu
Dojmy z tábora, články z Bomby
  Letošní razítko

Úvodní slovo

Pokud jste s námi ještě nebyli, rádi vám ukážeme kroniky z minulých táborů a poskytneme veškeré informace. Tábor je stálý, ale ryze přírodní, bez zděné stavby - na louce mezi lesy v krásné krajině tzv.České Kanady.
    Tábora se účastní cca 30 dětí od 7 let, převážně členů našeho oddílu, plus asi 12 vedoucích. Děti spí po dvojicích ve spacáku ve stanech s podsadou, dále je zde vojenský hangár jako jídelna a klubovna (a sušárna) a další hangár jako kuchyně. Vaříme si sami, děti se střídají při pomáhání v kuchyni a při přípravě dřeva, vozí vodu a podobně.
    Hlavní náplní tábora je celotáborová motivovaná hra a řada tábornických činností a dovedností. Dále je samozřejmě na programu zpívání, táboráky, spousta her, ale i noční hlídky a táborové povinnosti při službě v kuchyni. V případě dobrého počasí (jeden z důvodů proč je letos druhý turnus) se snad dočkáme i koupání.

 
Zpět na seznam článků
 

Jak to bude letos

Jako každý rok budeme si celý tábor na něco hrát. Letos to budou Asterixova a Obelixova dobrodružství. Přesněji řečeno, objevíme se v daleké minulosti v době rozkvětu Římské říše, kdy tehdejší vládce Julius Ceasar dobýval celou Galii (dnešní Francie). A jak praví legendy v podobě komixových časopisů, kreslených filmů i filmu hraného, jen jedna vesnice odolávala tomuto náporu Římanů. A protože se v těchto příbězích jedná veskrze o parodii a srandu, i my se toho budeme držet.
    Ten, kdo zatím neví, kdo to je Asterix a Obelix a další postavičky, nechť si od kamarádů či známých zapůjčí alespoň jeden díl tohoto komixu a hned si udělá hrubou představu, jak by to mělo letos na táboře vypadat.
    Protože chceme, aby to letos bylo opět trochu jiné nežli předchozí roky, začneme hrát celotáborovou hru již na schůzkách. Vše by mělo vypuknout koncem března. Nejprve si budeme připravovat kostýmy, helmy a jiné potřebné doplňky a v červnu bychom již mohli hrát první předtáborové hry, zakončené netradičním příjezdem na tábor - ale to již prozrazuji příliš. Vše se budete postupně dovídat.
    Během března budou rozdány závazné přihlášky na tábor a s nimi i přesnější instrukce, jak bude vypadat oblečení, které si za pomoci svých rodičů a nás předem vyrobíte. A nyní se pozorně začtěte, neboť následuje úvodní příběh, který nás přenese do dávné doby starých moudrých, ale i bujarých Galů. Do doby, do níž jsme se právě jako mávnutím kouzelným proutkem přenesli….
   
hlavas Pavlin
Zpět na seznam článků
 

Vítejte v Avaricu

Avaricum, poklidné to město Galů, v němž začíná náš příběh, leží někde uprostřed Galie. Je centrem obchodu, řemesel i druidského řádu a Galové v něm žijí spokojeně tak dlouho, že snad ani děda starého Sklerotixe nepamatuje jeho počátek.
    Čas v Avaricu ubíhá poklidně a jediné, co zatím přináší pořádné vzrušení do jeho života, jsou různé hry, turnaje nebo lovy divočáků a bujaré oslavy. Nelze také opomenout velké Avaricské trhy, na nichž je ke koupi vše od ošacení přes ozdoby, až po zaručeně pravý elixír síly druida Psychopatixe.
    A to je o Avaricu asi vše… teda málem bych zapomněl (to víte, můj děda je Sklerotix), nemůžete přece do města přijít v těch strašných hadrech, co máte na sobě ! Nejprv si musíte vyrobit galské oblečení, opasky a nezapomeňte na helmy, bez těch se žádný správný Gal neobejde !
    No a ne že bych vás chtěl nějak honit, ale můj přítel Informatix přinesl znepokojivé zprávy o postupujícím vojsku dobyvačných Římanů, vedených samotným Caesarem ! U Teutatise*, asi se blíží pěkné patálie !
   
Zatím se loučí váš věrný Rozumbradix
*"U Teutatise", čti [u tutatise], galská nadávka…
 
Zpět na seznam článkůAktualizováno 25.září 2001        Historie změn       Optimalizováno pro IE 5.0 (800x600)

10.PTO Severka Brno
při Pionýr Řečkovice, Horácké nám.12, Brno - Řečkovice
Správce stránek: Víťa