Aktuálně

Příměstský tábor, den druhý

24. srpna 2022 • Kačka • Příměstský tábor 2022

DALŠÍ ČÁST WONKOVY TOVÁRNY PROZKOUMÁNA!

Příměstský tábor první den

24. srpna 2022 • Kačka • Příměstský tábor 2022
Našli jsme zlatý kupón!

Gratulujeme!!!

6. srpna 2022 • Vilík • celý oddíl Nový svět 2022

Dnešní den se nesl ve znamení oddílových rituálů. Náš nový náčelník Ondra U. ještě v noci pasoval tři nové rádkyně, Kyku, Makču a Kačku. I při svém prvním šátkování měl velmi napilno. Nováčkovskou zkoušku si dodělalo šest dětí. Z družinky Esa to byli Tonda, Berča a Verča a ze Smajlíků Kika, Michal a Kryštof. K tomu všemu si tábornickou zkoušku dodělala Romča, a byla pasována na starší tábornici. Všem moc gratulujeme!!!

NOVÝ SVĚT - DEN 14.

6. srpna 2022 • Vilík • Nový svět 2022

Počet přeživších: 70 Hned dopoledne nás čekalo dlouho chystané setkání s vedlejší osadou. Přišli jsme na místo, na které nás šifrovaná zpráva navedla. Seděl tam BIGBOSS osady s jednou obyvatelkou jeho revíru a povídali si o nově vyšlechtěném druhu krávy. Slušně jsme je požádali o to, zda se k nim můžeme přidat. Na náš pokus o navázání spolupráce však reagovali nevlídně a stáhli se do obranné pozice. Naše zoufalost nás přiměla k zoufalým činům – kvůli nedostatku zásob jsme museli zaútočit. Byl to dlouhý a náročný boj zpoza barikád, vedený proti trénovaným válečníkům, kteří proti nám neváhali využít své štíty. Pro nás naštěstí jsme byli mnohem silnější a získali jsme jejich území, díky čemuž máme nyní skvělé vyhlídky na budoucnost. Tropické teploty všechny přiměly k vodním radovánkám a trochu jsme si tak zchladili hlavy. K večeru jsme si v komunitě rozdělili naše nově nabyté bohatství a řádně vše oslavili.

NOVÝ SVĚT - DEN 13.

5. srpna 2022 • Vilík • Nový svět 2022

Počet přeživších: 70

Veselý budíček byl při ranním nástupu zkažen projevy symptomů nakažení. Včerejší obrana proti mutantům nebyla úspěšná, jak se zprvu zdálo. Chytli jsme od nich nějaký virus, a tak pár nešťastníků z nás postihla omezení, ve formě slepoty, upadnutých rukou, či zamezení chůze. První příkazy nastaly při přednesu rozpisu rozdělení denních dávek stravy. Peťka, vedoucí týmu Wolfram, náhle při čtení pro ostatní přišla o svůj zrak. Dokonce i naše zdravotnice Nikča zvracela po nakažení celé dopoledne, tak, že se nedalo nic nedalo nic dělat. Čety museli projít ozdravnými postupy, při kterých museli plnit nejrůznější úkoly. Ve finále vše dobře dopadlo a my náš pokrok v medicíně mohli oslavit zápasem ve vachbolu. Po polední hostině jsme vyrazili na cestu k útočišti, od kterého jsme zachytili zprávy o jejich srazu. Na cestě nás však zaskočila propast. Naši inženýři s tím neměli však problém a postavili nám bytelné, však kvůli nedostatku materiálu těžko překonatelné, mosty. Takové úspěchy si zaslouží odpočinek. Ten jsme si zpříjemnili soutěží nazývanou Brutální klání. Šlo o nejrůznější úkoly, ve kterých se naše čety předháněly. Těsně před zalezením do spacáků si nejstarší členové týmů užili svou chvilku s nádhernou noční temnou oblohou a naučili se poznávat souhvězdí.

Speciální program čety Plutonium

4. srpna 2022 • Víťa • Exoti Nový svět 2022

V útočišti mezi ostatními četami probíhá program dále odděleně. V sobotu například četa lovila poklad ze zaminovaného území pomocí různého horolezeckého vybavení. Protože Matěj chodí do horolezeckého kroužku, dostal handicap – zavázané oči. I tak to ale dohromady zvládli a přibližně po hodině stavby se pro poklad úspěšně vydala Verča. Odpoledne jsme se věnovali umění nature art – zakomponování obrazu do přírody tak, aby splynul. Četa ale nedostala štětce, bylo tak potřeba ke kreslení použít například ruce. Výsledky posuďte sami na fotkách.

Pětidenní průzkum čety Plutonium

4. srpna 2022 • Víťa • Exoti Nový svět 2022

Ihned po příjezdu do nového útočiště se četa nejzkušenějších, jménem Plutonium, oddělila a měla samostatný program. Po prvním dnu, kdy probíhal výcvik týmové spolupráce a důvěry, se četa v noci přesunula na nově vytipované útočiště. Četa se rozdělila na dva týmy (první tým Nela, Dáda, Marek D., druhý Verča, Kika a Matěj) a zabydlela se. Později nás doplnili Ondra a Marek.

NOVÝ SVĚT - DEN 12.

3. srpna 2022 • Vilík • Nový svět 2022

Počet přeživších: 70 Noční dobrodružství nás vyčerpalo, a tak bylo posunuto ranní buzení. Překvapilo nás nasazení žhářů, kteří požár založili, tedy nezbylo nic než se lépe připravit. Na tréninkovém plánu byla vlajkovaná. Pak jsme se vrhli na opravu útočiště po požáru. Další věcí na programu bylo nabírání zkušeností v ringobalu, abychom později v roce mohli rozdrtit ostatní útočiště při klání. Včerejší maso, které naši udatní přeživší ulovili, začínalo zavánět, tudíž muselo být zpracováno. Problémem bylo pouze najít správné recepty. Po několika pokusech však vše klaplo. Předvečerní klid byl opět narušen poplachem. Do naší osady vtrhla banda mutantů, avšak byli jsme díky dopolednímu úsilí připraveni.

NOVÝ SVĚT - DEN 11.

3. srpna 2022 • Vilík • Nový svět 2022

Počet přeživších: 70

Po ránu se naši přeživší snažili vybudovat z popela padlé dřívější civilizace nové zázemí. Museli nasbírat vědomosti ve školách založených zkušenějšími obyvateli útočiště. V nabídce studií byly například obory jako ekonomika, geografie, matematika, lesnictví, zdravotnictví nebo veterina. Dokumentace pokroku je nutná, a tak následovalo skupinové focení. Ze záznamu vyplývá, že současný počet členů komunity je 70. Tolik krků jde nakrmit jen ztěžka, takže do shánění zásob se musí zapojit každý. Tedy tentokrát naše zbraně nebyly využity na obranu, ale k lovu. Osud neminul žádnou srnku, krávu, či kance v okolí. Naše radary v odpoledních hodinách zachytily šifrované zprávy. Šlo o vzkaz z vedlejší bohaté osady, o nějakém srazu. Řešení těchto problémů jsme ponechali na další dny a užili si také trochu volné zábavy. Klidnou noc nám však vyrušil požár, který bylo nutno uhasit. Bránili nám žháři, kteří požár založili. Naštěstí bylo vše brzo vyřešeno a my mohli jít zase spinkat.

NOVÝ NÁČELNÍK!!

2. srpna 2022 • Vilík • celý oddíl Nový svět 2022

Dnes Jiříček slavnostně předal náčelnické žezlo svému nástupci. Tím se stal Ondra Uldrijan. Gratulujeme!!!

Před předáním Jiříček ještě stilhl šátkovat své poslední táborníky, Vaška Kloudu a Kubu Trojana. Těm také moc gratulujeme!!