Aktuálně

KINOBOX 2021 - Den 7.

31. července 2021 • Vilík • Kinobox 2021

Po snídani bylo potřeba sehnat suroviny na ovocné knedlíky, jelikož nám chyběli zásoby. O to jsme se snadno v lese postarali a nasbírali dostatek ovoce. Dopoledne se nám pomátl stroj ještě více než předchozí dny. Přenesl nás nejprve do tele tubbies a hned z nenadání do filmu Avengers. Tam jsme museli bojovat s Thanosem a jeho pobočníky. Bohužel se nám jej nepovedlo přemoci a zmizeli nám exoti a část našich hrdinů. Naštěstí nám Iron man pomohl zprovoznit stroj času, díky kterému jsme se mohli přesunout do minulosti a získat kameny nekonečna dřív než Thanos. Ještě před tím jsme se ale museli kvůli velkému vedru osvěžit. Zahráli jsme si různé hry, jako jsou mokré želvičky, nebo třeba klouzání po plachtě. Po svačině jsme se tedy vydali na cestu k získání kamenů nekonečna. Nebylo to tak jednoduché, za každý kámen jsme museli splnit nějaký úkol. Všem týmům se to povedl a díky tomu jsme se mohli opovážit Thanosovi vzdorovat a překvapit ho při jeho klidu. Bitvu jsme vyhráli a mohli jít v poklidu spát.

KINOBOX 2021 - Den 6.

30. července 2021 • Vilík • Kinobox 2021

Dnešní ráno začalo akční rozcvičkou, každý tým měl za úkol nasbírat co nejvíce brambor a následně je co nejrychleji oškrabat. Po snídaní nás čekala radostná novina. Proběhlo úspěšné ošátkování Madlenky Šmídové. Poté nás KINOBOX přesunul za Indiana Jonesem, který nás na úvod zasvětil do exotické kuchyně. Byli jsme pozváni na Indské hodování plné specialit. Dále na nás čekaly různé výzvy. První bylo překonání divoké řeky na lodích a následovalo několik překážek v templářském chrámu, kde jsme hledali svatý grál. Ten jsme úspěšně získali a na závěr dne zakopali, aby nebyl odcizen.

Dodatek k pátému dni

29. července 2021 • Ondra U. • Kinobox 2021

V noci z 28. na 29. podstoupila Zajda tajný rituál, po jehož úspěšném absolvování rozšířila řady rádců Severky.

KINOBOX 2021 - Den 5.

28. července 2021 • Vilík • Kinobox 2021

Ráno po návratu univerzit z teambuildingového přespání v lese nás stroj přenesl za Shrekem, kterému byla ukradena bažina. Všichni výzkumníci se vrhli na pomoc bažinu znovu postavit. Na univerzitě nesmí chybět dobré hygienické podmínky, proto dnes odpoledne proběhlo důkladné sprchování. Po večeři nás stroj přenesl za Popelkou, která chtěla na ples za princem. Zlá macecha jí však nakázala roztřídit luštěniny, a také neměla žádné šaty. Ani Popelku jsme v tom nenechali a hrdě jí zachránili. Na oslavu jsme den zakončili zpěvem a hrou na kytary.

KINOBOX 2021 - Den 4.

28. července 2021 • Vilík • Kinobox 2021

Dnešního rána nás stroj přesunul do filmu Star Wars. Přivítal nás známý R2-D2, který nám předal souřadnice hvězdy smrti a informaci, že ji máme zničit, aby nebyla ve špatných rukou Impéria. Souřadnice však nestačily a my jsme si museli sehnat její plány, které jsme získali při šifrovačce. Zbylo už jen zaútočit. Následně museli naši hrdinové poškodit chladící okruhy této zbraně, aby došlo k jejímu přehřátí a následné explozi. Nebylo to ale tak jednoduché, strážil ji sám Darth Vader. Po této úspěšné akci nás vyhledal mistr řádu Jedi, aby z nás vycvičil nové rytíře. Náš výcvik měl být završen meditací v lese, ale byli jsme přesunuti do filmu Avatar, kde jsme mohli pozorovat rituál domorodců u stromu duší. P.S. Bylo hezky, fotky mají zpoždění kvůli signálu.

KINOBOX 2021 - Den 3.

27. července 2021 • Vilík • Kinobox 2021

Při ranním hlášení proběhl druhý pokus o přenos strojem Kinobox. Po včerejších komplikacích se však nic neobešlo bez problémů. Stroj nás nyní nepřesouvá do požadovaných filmů, nýbrž do náhodných. Dnes nás přesunul na divoký západ za náčelníkem Vinnetou. Nejprve jsme museli porozumět jeho řeči a poté nás vyzval na souboj v přetahování. Po obědě v menze si tým výzkumníků otestoval své indiánské dovednosti, jako jsou střelba z pušky, lov bizona nebo třeba rozdělání ohně křesadlem. Dále jsme se museli přizpůsobit i jejich vzhledu. Před večerkou nás ještě čekal dechberoucí indiánský rituál, po kterém nám Vinnetou vydal některé z chybějících součástek stroje. Na úplnou opravu to ale stačit nebude.

KINOBOX 2021 - Den 2.

26. července 2021 • Vilík • Kinobox 2021

Hned po prvním probuzení započaly usilovné práce na projektu. Výzkumníci se toho s plnou chutí ujali a vše díky důvtipu snadno vyřešili. Překážkami jim dnes byly rébusy. Před obědem bylo vedením vyhlášeno cvičné stavění nouzových přístřešků. To všem dopomohlo ke zlepšení znalostí pro případ nouze. Po poledním pokrmu následovalo utkání ve vachballu na sportovním institutu univerzity. Odpoledne pokračovalo prvním spuštěním stroje KINOBOX. Zde však došlo ke komplikacím. Ze stroje se valil dým a létaly z něj jiskry, díky dodržení bezpečnostního protokolu, jsme získali situaci pod kontrolu. Po této události se na závěr představily všechny hostované univerzity.

KINOBOX 2021 - Den 1.

25. července 2021 • Vilík • Kinobox 2021

Po příjezdu na kampus Calices a ubytování na kolejích nám rektor představil prostory a akademické pracovníky univerzity. Následně nás pozval na první ochutnávku skvělé stravy z naší menzy. Večer zapálili docenti slavnostní oheň na přivítání.

Rozdělení týmů na tábor

21. června 2021 • Ondra U. • Kinobox 2021

Na projektu Kinobox se ve spolupráci s Univerzitou Calices a North Star Industries podílí i 5 univerzit z celého světa.

Projekt Kinobox 2021

22. května 2021 • Ondra U. • Kinobox 2021

S radostí Vám oznamujeme zahájení projektu Kinobox 2021 pod záštitou firmy North Star Industries a Univerzity Calices, jehož cílem bude umožnit lidem cestovat do filmů. Na projektu budou pracovat přední vědci z řady států.

Od 24. července proběhne mezinárodní konference přímo na kampusu Univerzity Calices, kde rektor prof. JUDr. Jiří Vlček, Ph.D. přivítá nadějné mladé vědce z pěti univerzit, kteří se budou na projektu podílet pod vedením svých docentů a odborných asistentů a mezinárodně uznávaných vědců z Univerzity Calices.