Vánočka 2021

pátek 17. 12. - neděle 19. 12. 2021
celý oddíl zvadlo

V pátek 17. 12. jsme se všichni společně vydali na pátrací výpravu po stopách Yettiho do Blatin, na kterou nás pozval slavný odborník na divoká horská zvířata Nikolas Darwin. Po příjezdu jsme se ubytovali, rozdělili do 4 pátracích týmů a abychom byli na pátrání odpočinutí, šli jsme spát.

Sobotní ráno jsme započali rozcvičkou a snídaní. Následně jsme se dozvěděli, že nám pan Darwin nechal zaslat zprávu, která byla ale kvůli bezpečnosti zašifrovaná. Jednotlivé týmy tedy musely zprávu pomocí vysílaček, tlačítkového telefonu, nebo třeba morseovky z korálků rozluštit.  Všem se to naštěstí povedlo a mohli jsme se vydat na pátrací výpravu podle mapy se stopami Yettiho. Po cestě jsme ještě museli odpovědět na otázky ohledně Vánoc ve světě, díky kterým jsme pak získali přesnou polohu výskytu Yettiho. Po obědě jsme si vyrobili spoustu krásných výrobků jako svícny, baňky, přáníčka s Yettim nebo řetěz a mohli jsme se vydat na lov. Yetti byl ze začátku trochu plachý, ale nakonec se nám ho podařilo odchytit a předat odborníkům, tudíž se mohl vrátit ke své rodině. Úspěšný lov jsme oslavili slavnostní večeří a rozdáváním dárečků. Radost jsme si udělali i zapálením prskavek a den jsme zakončili hraním na kytary.

V neděli hned po snídani proběhlo šátkování Matěje Zemeše a Martina Procházky a nakonec vyhlášení výsledků pátrání. Po té jsme ubytování uklidili, dali si oběd a vyrazili zpět domů.

Simča