Fashion

Představujeme vám věci, které patří do naší fashion. Jedná se o oblečení, ale i jiné kousky, které by měl mít každý severák. Některé patří jen vedoucím (jako například bunda a vesta pro ST), jiné jsou úplně pro všechny členy. Pokud vás něco zaujme, zeptejte se vedoucích v klubovně.

Severácké tričko

Severka má dvě oddílové barvy - černou a žlutou, proto i naše oddílová trička máme v těchto dvou variantách. Na zádech je nápis Tam, kde jiným teče do bot voda, tam, kde jiní zapadávají do bláta, tam my najdem kousek svého štěstí. V roce 2018 jsme navíc ještě vytvořili sportovní variantu oddílového trička, které je tedy z funkčního materiálu.

Cena 200 Kč, funkční verze 250 Kč.

Pionýrská košile

Jedná se o zelenou pionýrskou košili, kterou má více oddílu. Rozdíl je například v nášivkách, které na ní máme (nášivka ZL, domovenka, tábornický odznak, oddílový znak a nášivky táborů). Táborník nosí na košili i šátek - ten je také žlutočerný a vzadu na polovině má osmicípou hvězdu. Váže se na něm uzel dobrého skutku. Starší táborníci navíc nosí vestu, kterou dostanou při pasování.

Cena 300 Kč, domovenka 20 Kč, znaky 20 Kč (první zdarma), šátek 100 Kč (první zdarma).

Jak má vypadat správný kroj se podívejte na této stránce.

Kšiltovka

Pokrývka hlavy patří mezi 5P [pět pé], které si všichni balí na výlety, proto jsme si nechali udělat vlastní oddílové. Máme je už od roku 2019.

Cena 50 Kč.

Bunda

Severácká bunda patří mezi další prvek oblečení. Je ale určena pouze pro vedoucí.

Mikina pro vedoucí

V roce 2020 jsme si s vedoucími vytvořili mikiny, které symbolizují všech 7 ideálů Pionýra - překonání, příroda, přátelství, paměť, pravda, poznání, pomoc.


Severácký krýgl

K výročí 35 let jsme vyrobili severácké krýgly. Hlavním účelem bylo, abychom na oslavách nemuseli používat kelímky a navíc se jedná o jeden z předmětů, který je určen hlavně pro rodiče a kamarády oddílu.

Cena 100 Kč.

Ešus a lžička se jménem

Ešusy používáme hlavně na táboře, ale i na jiných tábornických výpravách. Proto máme každý svůj ešus se jménem. Ešusy doděláváme ve várkách pro nové družiny. Podobné je to i se lžičkami.

Cena podle aktuální várky.

Severácký nůž

Kvalitní nůž patří mezi vybavení, které by každý táborník měl mít. Proto jsme si na Vánoce 2020 nadělili jako dárek severácké nože.


Severácká pláštěnka

Na každou výpravu je potřeba mít kvalitní a funkční pláštěnku. Protože to tak nebylo vždy ani u dětí, ani u vedoucích, tak jsme si je na tábor 2022 vytvořili. Na motivu je zobrazené tábořiště v dešti. Momentálně mají pláštěnky pouze děti a vedoucí, kteří si ji objednali v předstihu. V případě zájmu možná do budoucna uděláme novou objednávku.


Severácký deník

S nástupem nové družiny do oddílu jsme si v roce 2022/23 vymysleli novinku. Severácký deník. 


Další předměty

Uzlák 20 Kč
Zpěvník 100 Kč (první zdarma)
Pentelka 20 Kč (doprodej)
Nálepka na auto 0 Kč