Výprava Exoti

pátek 28. 1. - neděle 30. 1. 2022
Exoti zvadlo

Lednová výprava pro Exoty byla tentokrát dost v režii dětí. Musely se vyrovnat s několika změnami a náročnými situacemi, snést trochu nepohodlí a zodpovědnost. A nutno říct, že si s tím poradily bez větších problémů.

V pátek jsme se sešli v klubovně a během čekání na Verču (která měla ještě v pátek koncert) jsme naplánovali jídelníček. Vzhledem k tomu, že kluci měli převahu, zvítězila jednoduchost a na snídaně tak byly naplánované cereálie s mlékem a na oběd špekáčky. Když přišla Verča, naplánovali Exoti ještě trasu na sobotní cestu a zbytek večera jsme strávili tréninkem na deskovky a filmem na dobrou noc.

V sobotu jsme se po snídani vydali na výlet s cílem chata Bumbálka. První polovina trasy po silnici byla trochu monotónní, ale druhá už stála za to. Místy jsme prošlapávali cestu sněhem a pak na chvíli i ztratili červenou značku, protože v lese zrovna těžili stromy i se značkami. Nakonec jsme ale prošli i sněhovou vánicí a došli až na chatu, kde jsme si zatopili. Protože jsme kvůli počasí nedělali oběd na cestě, snědli jsme ho až tam.

Večer jsme trávili hraním klasických her, jako Olda Macháček a došlo i na debaty na různá témata, která zajímala Nelu. Pak už se všichni rozhodli, že půjdou spát, ale dlouho to nevydrželo a přišel další úkol. Sbalit se, uklidit chatu a vydat se na noční autobus do Kunštátu. Protože ho chtěli všichni stihnout, balení bylo velmi rychlé. Pak už se jen vybavili reflexními vestami a čelovkami a vyrazili na cca 11km dlouhou trasu. Tu nakonec zdolali opravdu rychle a tak na bus ještě čekali. Po téměř raním návratu do klubovny šli všichni zmožení spát a to jim vydrželo až do brzkého odpoledne. 

Nedělní odpoledne jsme pak už strávili jen hodnocením dojmů z výpravy, drobným úklidem klubovny, který na naši družinu tento měsíc vychází a pizzou k obědu za odměnu. Všem 5 odvážným Exotům patří uznání a věřím, že příště, ať už na výpravách nebo na táboře, zvládnou i další drsné výzvy.

Fotky z akce bohužel nemáme, takže zážitky zůstanou jen v hlavách účastníků :-)

Víťa