Výprava Smajlíci

pátek 25. 2. - neděle 27. 2. 2022
Smajlíci zvadlo

Po velmi dlouhé době se uskutečnila výprava Smajlíků. Na výpravu jsme se vydali do Naloučan, kde jsme pokračovali v naší celoroční hře. V rámci ní cestujeme po světě.  Aby to cestování bylo rychlejší, sestrojili jsme si teleport.

Po příjezdu do Náměště nad Oslavou jsme šli asi 4 kilometry k našemu ubytování, kde nás překvapil voják. Ten po nás chtěl pas, jenže naše pasy byly již neplatné, nechtěl nás tedy pustit dovnitř. Po malém úplatku všechny naštěstí pustil, my se mohli zabydlet, navečeřet a jít spát. V noci nás voják probudil, chtěl napsat na papír jméno, příjmení a důvod pobytu, aby nám mohl úřad poslat žádost o vystavení pasu na vyplnění.

Ráno nás při rozcvičce překvapil sníh. To nás ale neodradilo a pořádně jsme se protáhli. Po snídani jsme se pustili do obnovování pasů. Městský úřad nám sice zaslal žádosti k vyplnění, ty ale byly rozstříhané, takže nám nezbývalo nic jiného, než je poskládat. Následně jsme je společně vyplnili. 

Po svačině nastal čas na sestavení teleportu. Rozdělili jsme se do dvou týmů. Část týmu měla zavázané oči, druhá část je navigovala k součástkám, ze kterých jsme následně postavili dva teleporty. Pak jsme si dali výborný oběd. Po poledním klidu jsme se zkusili poprvé přemístit. Náš plán byl přemístit se do Mexika, jenže námi sestavený teleport nefungoval tak, jak bychom chtěli, a přenesli jsme se do Itálie. Když už jsme tam byli, udělali jsme dvěma Italům pár kousků pizzy.

Potom jsme se přesunuli na hřiště, kde jsme si zahráli míčové hry a následně se přesunuli. Tentokrát se nám přesun povedl. Ocitli jsme se v Mexiku u zříceniny mayského města Chitzén Itzá, kde jsme si zahráli jejich typickou hru Tlachtli. 

Po večeři jsme se přesunuli do San Francisca, kde jsme poznali Golden Gate Bridge. Našim úkolem bylo dostat míček z jedné strany místnosti na druhou pomocí mostu z našich deníků. Dost jsme se u toho zasmáli. Potom jsme si až do večerky spolu povídali, hráli slovní fotbal a plnili si zkoušky.

V noci nás čekal velmi zajímavý přesun zpět do Mexika. Ve dvojicích jsme museli obejít kostel. Nebylo to ale tak jednoduché. Měli jsme k sobě svázané nohy. Ráno jsme se tedy probudili už v Mexiku u pyramidového komplexu Teotihuacán.  Po snídani jsme se pustili do vykopávek v Měsíční pyramidě pomocí informací z pyramidy Sluneční. Po úspěšném nalezení všech památek nás čekalo uklízení a balení. 

Po obědě jsme se vydali pešky na vlak směrem do Brna. O víkendu jsme toho procestovali opravdu hodně. 

Děkujeme za účast všem 9 cestovatelům, Ondrovi za výborné jídlo, Honzovi za fotky a Kačce za program. Těšíme se na další výpravu.

Kačka