Smajlíci Brlenka

pátek 25. 3. - neděle 27. 3. 2022
Smajlíci zvadlo

Poslední březnový víkend jsme s družinou Smajlíků vyrazili do lesů v okolí Svitav na naši druhou letošní družinovku. Po necelých dvou hodinách cestování a třech kilometrech chůze jsme kolem osmé večer dorazili na chatu Brlenka. Ještě večer jsme si představili celovíkendovou hru. Děti dostaly kuličky, které musely přes víkend schovávat v okolí chaty tak, aby je nikdo nenašel. Do večerky jsme si pak zahráli jednu hru Bangu. 

V sobotu jsme si na ranní rozcvičku doběhli pro vodu a pomocí azimutu si v lese našli snídani - rohlíky s nutelou. Následovala hra, ve které děti pojmenovávaly kytičky a zvířátka pomocí písmenek, pro které si musely doběhnout. Poté jsme dětem předali kotlík a suroviny a nechali si na ohni uvařit oběd - těstoviny s červenou omáčkou. 

Po poledním klidu si děti podle návodu udělaly těsto na vlastní chleby. Jelikož je příprava na Setonův závod v plném proudu, vyzkoušeli jsme si, jak probíhá, pro děti nové stanoviště, signalizace - pomocí vlajek a morseovky odvysílat, a správně rozluštit, nějakou zprávu. Před přípravou večeře jsme si zahráli ještě mini-vlajkovku spojenou s poznáváním mapových značek. Mezitím se v naší celovíkendové hře utvořila poslední přeživší trojice - Gabča, Zuzka a Tom. Do vaření bramborového guláše ve tmě a trochu větší zimě už se děti nehrnuly tolik jako do přípravy oběda, takže tentokrát museli i vedoucí přidat ruku k dílu.

Po večeři jsme posedávali u ohně a opékali si na klaccích chleby z připraveného těsta. Opékání bylo trochu složitější a docela zdlouhavé, ale kdo si počkal, nelitoval. Postupně jsme se přesouvali do chatky a den jsme zakončili opět hrou bangu. 

V neděli jsme už stíhali jen se sbalit, umýt nádobí, uklidit chatku a vyrazit domů. Celovíkendovou hru nakonec vyhrál Tom, když chvíli před odchodem našel Zuzčinu kuličku. 

Za vedoucí děkuji všem osmi zúčastněným dětem - Gabči, Kice, Zuzce, Šárce, Míši, Tomovi, Davidovi a Kamilovi.

všechny fotky zde

Ondra N.