Velikonočka

čtvrtek 14. 4. - pondělí 18. 4. 2022
celý oddíl zvadlo

Letošní Velikonoční výpravu jsme se vydali do Velikonoční říše. Na sraz dorazilo celkem šest 🐰 rodin. Zahradníkovi, Mrkvíci, Peaky Bunnies, Der Spring Hund, Rabiťáci a Polní, kteří společně vyrazili do Skautského centra v Domašově nad Bystřicí.

První den jsme si po rodinách vylepšili svůj vzhled zaječími oušky a ocásky. Odpoledne jsme získávali 🥚 do zásoby na Velikonoční pondělí a večer jsme v rodinách poznávali vedoucí postupným odkrýváním fotek. Jako poslední jsme si první den zahráli klasickou hru o 🪑🪑.

Druhý den jsme se po pořádné rozcvičce vydali na dopolední výlet na Malý Rabštýn🌄. Po obědě a odpočinku nás napadly 🦊, které nám chtěly ukrást všechna vajíčka. 🦊 jsme úspěšně zahnali a všechna 🥚 nám zůstala. Po náročném souboji jsme si pro ztmelení kolektivu zahráli 🐰 nezlob se, kde figurky představovali samotní členové rodin. Večer při svitu 🌛 byly vidět stříbrná 🥚, která jsme posbírali po rodinách. Před večerkou jsme si ještě zahráli na 🎸 a byl ošátkován Tomáš Peroutka!

V sobotu všichni 🐰 vyrazili se podívat na Těšíkovskou kyselku, kde se dozvěděli historii pramene od Romči. Potom přišly na řadu sprchy 🛀 a zkoušení.

Na nedělním programu byl mini Seton 🏃‍♀️🏃‍♂️, aby se i naši nejmladší dozvěděli jak takový závod funguje a všichni si oprášili svoje znalosti. Odpoledne bylo na programu velikonoční vyrábění a nezapomněli jsme ani na pomlázky a mazance. Před večeří byla ošátkována Zuzka Slámová a náš vedoucí Martin byl pasován na staršího táborníka! Po večeři jsme si ještě jednou zahráli na 🎸 a vydali se do 🛏.

V pondělí ráno všichni 🧑👦 vzbudili 👩👧 a nezapomněli je vymrskat. Potom se vyhlásili vítězové. 🔑 od velikonoční říše získali Zahradníkovi! Poté jsme uklidili základnu, dali si oběd a vyrazili zpět do sých nor. 

Gratulujeme 🥳 Tomovi a Zuzce k ošátkování a Martinovi k pasování. Doufáme, že se k nim brzy připojí i další Severáci!

Všechny fotky

Nikča