Setonův závod

sobota 30. 4. 2022
celý oddíl zvadlo

V sobotu 30.4. se konala závěrečná soutěž Zelené ligy, Setonův závod. Za pěkného počasí se na trať vydalo 38 Severáků (34 dětí a 4 vedoucí) v 13 hlídkách. Na stanovištích si účastníci prověřili své tábornické znalosti a dovednosti, jako vázání uzlů, stavbu stanu, poznávání zvířat a rostlin, práci s mapou a buzolou a mnoho dalších.

Všechny hlídky naštěstí našly cestu do cíle a po pozdním obědě, výborném hot dogu, se mohlo konat vyhlášení závodu. Předtím jsme se ale dozvěděli výsledky Kosmova prostoru, kde oddíly soutěžily o nejlepší propagační předmět, nejzajímavější táborovou motivaci a nejhezčí oddílový web. I v této soutěži jsme slavili úspěch, když naše severácké nože vyhrály kategorii propagačních předmětů.

Poté pokračovalo vyhlášení výsledků Setonova závodu. V kategorii Nejmladší dívky se na 3. místě umístila hlídka Vítek, Radka, Berča D.; v kategorii Mladší dívky na 5. místě hlídka Šárka, Zuzka a Gabča; v kategorii Mladší hoši byli na 4. místě Oliver, Pepa a Verča P., a dokonce na skvělém prvním místě skončila hlídka Tomáš M., Míša K. a Kamil, která si přebrala dort pro vítěze a putovní cenu. V kategorii Starší hoši slavila 3. místo hlídka Marek M., Marťa B. a Adam K. Všem vyhlášeným gratulujeme!

Na závěr slavnostního nástupu jsme si přebrali pionýrský prapor, jelikož organizujeme Sraz PTO, na kterém se dozvíme, jak si Severka v tomto roce vedla v Zelené lize a potkáme se s kamarády z dalších oddílů.

Kompletní výsledky
Kategorie ND: 3. místo Vítek, Radka, Berča D.

Kategorie MH: 1. místo Tomáš M., Míša K., Kamil

                        4. místo Oliver, Pepa, Verča P.

                         mimo soutěž Kuba T. a Kryštof se smíšenou hlídkou z jiných oddílů

Kategorie MD: 5. místo Šárka, Zuzka, Gabča

                        12. místo Berča T., Barča O., Barča Kun.

                        19. místo Štěpán, Barča Kuč., Kika B.

Kategorie SH: 3. místo Marek M., Marťa B., Adam K.

                       12. místo Vendy, Ríša, Matěj Z.

Kategorie SD: 8. místo Kika D., Amálka, Mája

Kategorie RH: 7. místo Marek D., Marek S., Martin D.

Kategorie RD: 5. místo Simča, Eliška, Ema

                       11. místo Dáda, Verča, Matěj T.

Martin