Výprava Pand

pátek 30. 9. - neděle 2. 10. 2022
Pandy zvadlo

Pandy se vydaly na výpravu do skautské klubovny střediska Světla Blansko na adrese Růžová 5. Pozval nás tam bohatý strýček Magnus, který se však nakonec nemohl dostavit, ale posílal nám audionahrávky svého hlasu. Večer jsme se naučili hrát strýčkovu oblíbenou hru Poker.

V sobotu dopoledne jsme trénovali na deskovky a ringobal PTO, věnovali jsme se i opakování uzlů a morseovky a zkoušení. Pak nás čekal lahodný oběd: kuře na kari s rýží. Odpoledne jsme nejprve procvičili naši kreativitu kreslením zvláštních obrázků a tvorbou vlastních kartiček do hry Černé historky.

Po svačině jsme se vydali do Cukrárny Severka, následně jsme si zazpívali tradiční severácké písně. Po těstovinovém salátu, který jsme měli na večeři, nám strýček prozradil, že nám odkáže své jmění, zasloužíme-li si to. Poklad jsme nakonec našli, neboť jsme díky našim schopnostem a spolupráci nalezli všechny indície, které k němu vedly.

V neděli jsme provedli reflexi večerního hledání odkázaného majetku. Následovalo už jen balení, oběd, úklid a návrat domů.

Ondra U.