Výprava Smajlíci

pátek 25. 11. - neděle 27. 11. 2022
Smajlíci zvadlo

V pátek jsme vyrazili směr Nové Město na Moravě v trochu slabším počtu sedmi dětí a plném počtu vedoucích. Dorazili jsme na chatu Mercedes, kde jsme se po večeři dozvěděli, že zde vládnou dvě rasy – upíři a vlkodlaci a svedou bitvu o ovládnutí městečka.

Postupně se všechny děti vydaly po svíčkách zjistit svou příslušnost k rase. Za vlkodlaky bude bojovat Kristýňon, Gabčon a Štěpánič a za upíry Michalis, Toman, Kamilos a Zuzoryl. Každá rasa má některé věci, které jim uberou životy. Upíři se nesmí dívat do zrcadla a dotýkat se česneku, vlkodlakům zase vadí měsíční svit a musí se před ním chránit ochranným oblekem (pláštěnkou) a nesmí sáhnout na nůž. Ještě před večerkou si obě rasy začaly tvořit své vlajky.

Ráno jsme si po rozcvičce a snídani, kterou někteří upíři neměli plnohodnotnou, jelikože se jednalo o česnekosýrovou pomazánku, dotvořili své vlajky a vydali se zjistit, jak fungují potravinové řetězce v městečku. Každá rasa se snažila uživit co nejvíce upírů, vlkodlaků a lidí. To se lépe povedlo upírům, kteří tak získali život navíc. Před obědem jsme si ještě všichni zahráli deskovku Lovci noci, kde jsme se zase převtělili do upírů, vlkodlaků a lidí.

Po obědě následovalo odhalení šéfa městečka. Pro získání indicií, jak tento šéf vypadá, musely týmy splnit jednotlivé úkoly u vedoucích. Zjistit, že šéfem je Opičák Džou, se podařilo nejprve opět upírům, kteří tak získali výrazný náskok v boji o ovládnutí městečka. Po večeři jsme se pokusili zničit tohoto šéfa pomocí laseru a natočení zrcátek. Na rozdíl od vlkodlaků se to upírům bohužel nepovedlo.

V neděli jsme se po snídani šli projít do Vysočina Areny, která je kousek od chaty. Blízko ní nastala improvizovaná soutěž síly a rychlosti na jednotlivých překážkách v přírodním workoutovém hřišti. Po návratu do chaty nastala bitva o to, která rasa je nejlepší v rámci vlajkovky, během které všichni využívali nastřádané životy z celého víkendu. Městečko nakonec ovládli vlkodlaci, kteří měli vlajku soupeře ve svém držení výrazně delší dobu.

Po sbalení a úklidu chaty jsme se vydali na vlak a domů. Myslím, že si všichni výpravu užili a těšíme se na další.

Všechny fotky zde.

Lucka