Vánoční výprava

pátek 16. 12. - neděle 18. 12. 2022
celý oddíl zvadlo

V pátek 16.12. vyjelo 52 vánočních skřítků z nádraží v Králově Poli na speciální misi. Ztratil se Santa! Naštěstí už na nádraží jsme se dostali k první stopě k Santovi, kterou před námi nemohli rozluštit ani nejzkušenější vyšetřovatelé. Stopa vypadala jako adventní kalendář, kterému ale chyběla všechna čísla kromě jedničky. Společnými silami jsme ale zvládli všechna políčka rozluštit a najít tam další indicii, která nás zavedla až do altánku před naší chalupou. Nejdřív než jsme se jej ale rozhodli prohledat, připomněli jsme si, co jsou vlastně Vánoce pomocí vtipných scének, příběhů a básniček.

Sobotní ráno začalo již zmíněným prohledáním altánu, kde jsme narazili na další stopu, díky které jsme zjistili, že Santa se nachází v úplně jiném, halloweenském světě. Naštěstí jsme zjistili, že dveře od něj nejsou daleko a hned jak nimi všichni prošli objevil se před námi sám král všech strašidel - Jack. Od něj jsme se dozvěděli, že Santu ukradl a vrátí nám ho pouze pod podmínkou, že my ho naučíme všechno o Vánocích, aby je mohl taky slavit. Prvním úkolem od Jacka bylo postavení sání na Santovy dárky. Toho se všechny týmy zhostili velmi zodpovědně a za pár chvil už stály všechny sáně Jackovi před očima. Ten ale neměl dost, a proto si od nás vyžádal, abychom mu sehnali soby. To byl sice v halloweenském světě velmi náročný úkol, naše týmy si však poradily i s málem a zvládly si poskládat soby z kostí, které získávaly za drobné úkoly.

Po výborném obědě jsme se rozhodli Jackovi ještě ukázat pravou Vánoční atmosféru vyráběním sněhových vloček, hvězdiček, sněhuláků a vánočního řetězu. Nakonec nás Jack vyzval k závodům na saních, které se stavěly dopoledne. Byl naším výkonem tak okouzlen, že se rozhodl nám Santu vrátit. Pak už stačilo jen najít dveře do Vánočního světa a projít skrz ně i se znovunalezeným Santou.

Tam už na nás čekala vyzdobená jídelna se stromečkem, dárky a horou cukroví. Všichni jsme se už jen převlékli do krojů a mohli si společně pochutnat na skvělé večeři - rybě a bramborovém salátu. Stihli jsme samozřejmě i rozbalování dárků, prskání prskavek a před večerkou zazněly i nějaké ty koledy.

V neděli už nám kromě úklidu zbyl čas jen na jeden rituál - šátkování, při kterém se z Vítka Fišera stal táborník! No a pak už hurá na autobus a vlak domů. Už teď se těšíme na další se Severkou strávené Vánoce!

všechny fotky zde...

Makča