Přespání v klubovně Smajlíci

pátek 3. 3. - sobota 4. 3. 2023
Smajlíci zvadlo

Tentokrát bylo přespání Smajlíků trochu jiné, v sobotu po obědě jsme se vydali na výlet společně s rodiči, ale o tom později.

V pátek odpoledne jsme se sešli v klubovně, zahráli jsme si pár her venku a následně jsme se pustili do velmi důležitého úkolu. Uklidit celou klubovnu. Šlo nám to všem velice rychle. Za odměnu jsme si proto po večeři udělali filmovou noc. Promítli jsme si film Marťan a Dobu ledovou. Nechyběl samozřejmě ani popcorn, brambůrky a podobné dobroty, které si děti přinesly z domu. Potom už byl čas jít spát.

Ráno po rozcvičce jsme si dali výbornou snídani. Palačinky. Před obědem jsme šli na hřiště hrát fotbal, vybíjenou na kapitány a další hry. Protože nám vyhládlo, vrátili jsme se do klubovny kde nám tým kuchtíků Šárka, Zuzka a Kája pod vedením Kačky uvařili tortilly. Oběd zmizel tak rychle, že jsme nestihli vyfotit ani jídlo, ani spokojené strávníky :)

Po obědě jsme douklízeli poslední maličkosti a před klubovnou už se pomalu začali scházet rodiče. Rozdělili jsme se na dva týmy, jeden tvořily děti, druhý rodiče. Chtěli jsme se vydat na výlet, jenže mapa, podle které jsme chtěli jít byla prokousaná od myší. Nezbývalo nám nic jiného, než si ji přetisknout, originál se totiž naštěstí nacházel v archivu. Pro děti velice známá hra, pro rodiče novinka. Nakonec se to oběma skupinkám povedlo velice dobře. Další nástrahou byla pavučina, i s tímto úkolem si oba týmy snadno poradily, rodiče však byli v této disciplíně o něco lepší. Za odměnu pak dostaly týmy mapu s vyznačeným cílem, rozhledna v Soběšicích.

Mohli jsme se tedy vydat na cestu. Po cestě měly oba týmy za úkol hledat do papírové tašky věci podle abecedy. Jedno písmenko, jedna věc. Procházka to byla krásná. Jakmile jsme dorazili do cíle, zkontrolovali jsme obě abecedy. Tentokrát to bylo nerozhodně. Před odchodem z rozhledny přišel čas na poslední úkol a to hod na cíl. Tentokrát byly lepší děti.

Nastal čas odchodu na autobus. Při příchodu ke klubovně Kačka vyhlásila výsledky. Vítězi velkého souboje dětí a rodičů se nakonec staly děti, a to o celých 0,6 bodů. Byl to tedy souboj velice vyrovnaný :)

Děkuji všem účastníků, jak z řad dětí, tak z řad rodičů a samozřejmě vedoucích. Byla to netradiční akce, která se, myslím, povedla. Rodiče se mezi sebou zase o něco více sblížili, mohli si vyzkoušet hry, které jejich děti běžně v Severce hrají. Děti si mohly porovnat síly s rodiči a byla to opravdu velká motivace.


Kačka