Výprava Esa

pátek 24. 3. - neděle 26. 3. 2023
Esa zvadlo

Tento víkend jsme se vydali na chatu Brlenka, kde jsme zahájili naši cestu kolem světa za 3 dny. Děti byly rozděleny do tří týmů, cestovních kanceláří, které měly za úkol překonat rekord Willyho Foga a procestovat svět rovnou za jediný víkend. Nejprve si všechny 3 týmy vytvořily svůj název, logo a motto. Na cestu kolem světa se tak vydaly týmy 4 čuníci (Viky, Tonda, Čestmír a Vítek), Mayors from Moravia (Pepa, Kačka a Kuba) a The cestovation republic (Alenka, Radka, Vašek a Oliver). Aby týmy věděly, do jakých zemí zamířit, tak podle obrázkových indícií poznávaly různé státy, v čemž se jim dařilo velmi dobře a poté už byl čas jít spát.

Na sobotní rozcvičce děti získávaly cestovní víza, aby se mohly vydat na cestu. Po snídani jsme se vydali do Evropy a Afriky, kde jsme navštívili například Švýcarsko, Španělsko či Keňu. Zde týmy plnily různé drobné úkoly, jako poznávání zvířat nebo překonání Alp (provázku mezi stromy). Poté jsme se přes Finsko. kde jsme si vyzkoušeli letní verzi závodů psích spřežení, vydali do Číny. Zde jsme museli prokázat svoji šikovnost, jelikož jsme museli složit puzzle. Nebylo to ale tak jednoduché, jelikož k přesunu dílků musely být použity čínské hůlky.

Po obědě (těstovinách na sladko) jsme zamířili do Japonska, kde jsme si vyrobili origami - papírové lodičky. Těmi jsme se přesunuli do Austrálie, kde jsme si zahráli vlajkovku. Do této hry daly děti všechnu svoji energii, kterou bylo třeba doplnit. V USA jsme se proto pustili do lovu bizonů (plechovek fazolí) lasem. Každý prokázal s lasem šikovnost jako zkušený kovboj a ulovil si svého bizona. K večeru jsme si také vyzkoušeli zapalovat oheň křesadlem a kochali se nádherným západem Slunce. Poté byli už všichni unavení, takže si ještě chvíli povídali a šli spát.

V neděli ráno po snídani jsme museli rozluštit, jak se dostat z Brazílie zpátky domů. Všechny týmy si naštěstí s šiframi nějak poradily a zjistily, jakým letadlem se vydat zpět do Čech. Nejlépe si v naší celovíkendové hře vedl tým The cestovation republic, který vyhrál čokoládu, o kterou se však se všemi rozdělil. Poté už se zbývalo jen naobědvat, sbalit, uklidit chatu a vydat se domů do Brna.


Martin