Výprava Smajlíci

pátek 24. 3. - neděle 26. 3. 2023
Smajlíci zvadlo

V uplynulém víkendu jsme se zúčastnili výpravy s 32. Severkou. Výprava byla motivována jako soutěž o to, která Severka je ta lepší.

Pátek:

Po srazu jsme vyrazili na vlak do Kuřimi, kde jsme se setkali s 32. Severkou. Následoval přestup na autobus, který nás dovezl do Újezdu u Černé Hory. Odtud už cesta na základnu Krkatá bába pokračovala pěšky. Po příchodu jsme si dali společnou večeři a poté přišlo na řadu seznamování. Zahráli jsme si hru na sbírání podpisů, kde měly děti za úkol získat podpis od všech z druhého oddílu, a hru deka, která spočívá v soutěži o rychlejší vyslovení jména člověka naproti vám. Dětem z 32. Severky šla jména lépe, tudíž deku těsně vyhráli, potom už jsme šli spát.

Sobota:

Ráno jsme vstali a dali jsme si rozcvičku, kde jsme si pomocí hry zopakovali všechna jména. Následně děti hledaly na louce papírky s obrázky surovin. Co našly, to pak dostaly na snídani. Po snídani jsme si zahráli na pašeráky. Nejprve hrály děti proti vedoucím, později Severky proti sobě. Chvíli se dařilo více 32. Severce, chvíli 10. Severce, nakonec celá tato aktivita dopadla remízou.

Následovala příprava oběda. Děti z obou Severek vařily samostatně a vedoucí byli porotci. Děti dostaly recept a suroviny na brgul, ale mohly uvařit cokoli. Zatímco 32. Severka uvařila brgul, tak naše děti zapojily svoji kreativitu a uvařily vepřové maso v rajčatové omáčce s česnekovými bramborami. Toto jídlo bylo nakonec porotci vybráno jako vítězné. Souboj byl v tuto chvíli vyrovnaný.

Odpoledne se neslo ve sportovním duchu. Zahráli jsme si oblíbené hry vachbol a hututu. Ve vachbolu jsme jednoznačně dominovali a drtivými výsledky jsme zvítězili. Naopak hututu bylo napínavé až do úplného konce, v posledním kole to bylo doslova jeden na jednoho. Vítězství však nakonec urvala 32. Severka. Přicházel čas večeře a stejně jako na oběd vařily, nebo spíše pekly, děti. Pekly se domácí housky, ke kterým se podávaly pomazánky dle vlastního uvážení. Vedoucí byli opět porotci a museli rozhodnout, která Severka udělala lepší pomazánky. Po dlouhém rozmýšlení porotci usoudili, že je to remíza.

Po večeři následoval kvíz, kde bylo vždy pět otázek z několika okruhů (Pionýr, Sport, Pohádky, Seton, 32. Severka a 10. Severka). Dlouhou dobu vedla 32. Severka, ale v poslední sérii otázek to naše děti otočily a vyhrály.

Neděle:

V neděli jsme měli napilno, museli jsme se sbalit, uklidit chatu a odejít v devět hodin. To se nám bez větších komplikací povedlo a mohli jsme v klidu dojít na autobus do Milonic, který nás odvezl až do Brna. Po příjezdu nás čekalo překvapení. Zamířili jsme do Židenic na curling. Děti byly k tomuto sportu nejdříve skeptické, ale po chvíli už bylo vidět, jak moc je baví. Po úvodní lekci do základů curlingu si nakonec děti zkusily i krátké zápasy. 

Po této netradiční aktivitě už jsme byli všichni unavení. Rozloučili jsme se s druhým oddílem a zamířili domů. Moc děkujeme všem devíti dětem, které o víkendu srdnatě hájily naše barvy.

všechny fotky zde

Honza