Velikonočka

pátek 7. 4. - pondělí 10. 4. 2023
celý oddíl zvadlo

Letos jsme nevyrazili na jen tak ledajakou velikonoční výpravu, ale na přísně tajnou misi za záchranou světa. Na základnu útvaru pro globální bezpečnost organizace OSN v Hříběcím dorazili zástupci čtyř známých tajných zpravodajských služeb: MI-7 z Velké Británie (Martin B., Tonda, Alenka, Šárka, Marťa P.), americká CIB (Michal, Vašek, Berča, Viky, Zuzka, Mája), izraelský Mosar (Marek T., Pepa, Barča, Radka, Kuba, Daník) a BIT z České republiky (Matěj, Kika, Verča, Oliver, Gabča, Honzík).

Pátek

Prvním úkolem po příjezdu na základnu bylo rozluštit zašifrovanou komunikaci mezi členy zločinecké organizace. Šifry nejlépe zvládl tým CIB, ale zprávu nakonec rozluštili všichni. Stálo v ní, že se chystá útok na největší světové lídry světa, kteří se setkají na mezinárodním summitu v Ženevě. Abychom získali více informací o této zločinecké akci, museli naši agenti plnit úkoly od informátorů, kteří jim za každý splněný úkol poskytli určitou informaci o plánovaném útoku. Zjistili jsme tak například to, že za útokem stojí organizace Černá ruka, a je naplánován na 8. 4. ve 20:00. Nejlépe se tentokrát dařilo týmu BIT.

Po náročných úkolech jsme si dopřáli trochu odpočinku při naší oblíbené hře vachbol a po večeři si pro nás děti z družiny Pand nachystaly hru, při níž jsme se bavili různými scénkami. 

Sobota

Další den, v sobotu, už na nás čekal důležitý úkol zabránit plánovanému útoku. Po rozcvičce a snídani jsme vyrazili na cestu do Ženevy, kde, jak jsme zjistili předchozí den, se útok má uskutečnit. Po zasněžené cestě skrz Alpy jsme se museli krýt před nepřátelskými zvědy a také překonat střežené hranice se Švýcarskem. Naše tajné služby však ukázaly, že jsou nejlepší na světě a těmito nástrahami prošly bez problémů. Nejlépe se vedlo MI-7.

Po náročné cestě jsme potřebovali trochu oddych, tak jsme si dali oběd a po poledním klidu nás čekaly poslední dvě výzvy. Nejdříve bylo potřeba prolomit zabezpečovací systémy, které používá organizace Černá ruka kolem své základny. Jednalo se o složitý kód, který musely naše týmy prolomit. Zabralo nám to téměř dvě hodiny, ale nakonec jsme byli úspěšní - a těmi nejúspěšnějšími tentokrát agenti z BIT.

Útok byl plánován na již 20:00, proto jsme nezaháleli a hned po odpolední svačině vyrazili Černou ruku zneškodnit. Na jejich základně jsme na padouchy zaútočili a po dlouhých bojích jsme je společnými silami porazili. Nejstatečněji bojoval tým z České republiky.

Svět byl zachráněn. Naši agenti splnili cíl mise a překazili zločinecký útok na světové lídry. Byl čas na oslavu. Po večeři jsme se tedy sešli a náš úspěch oslavili židličkovanou. Hráli mladší děti, starší děti a dokonce i vedoucí. Z těchto tří kategorií vzešli tři vítězové, kteří si to následně rozdali v souboji o nejlepšího židličkáře v Severce. Ve finále se nakonec Berči z Es podařilo porazit Barču z Pand i Ondru N. Na závěr dne nás čekalo už jen hraní na kytary.

Neděle

Cíl mise byl splněn, a tak jsme se mohli vrátit ke klasickým severáckým činnostem. Dopoledne jsme si dali tři hry vachbolu a odpoledne děti čekal již tradiční MiniSeton. Z dětí jsme sestavili osm hlídek, které zkoušely své znalosti na sedmi stanovištích, aby se procvičily před nadcházejícím Setonovým závodem. Děti i vedoucí bohužel zmokli, protože nás přepadl nečekaný déšť, ale trasu se podařilo dokončit všem hlídkám. Nejlépe ze všech si vedly holky ze Smajlíků, které získaly 84 bodů z 96 možných. Po večeři jsme si dali krátký kvíz, čímž jsme trochu potrénovali naše hlavy a připravili se na terčový úsek. Před spaním se děti ještě zkoušely, hrály deskovky nebo zpívaly.

Pondělí

Velikonoční pondělí začalo tradičně mrskáním. Jakmile byly všechny holky vymrskané, šlo se na snídani a začalo se s úklidem. Těsně po obědě jsme vyrazili na vlak a kolem páté dorazili zpět domů.

Účast byla sice letos o něco nižší a počasím nám také úplně nepřálo, ale i tak jsme si velikonoční výpravu společně užili. Děkuji za účast všem dětem i vedoucím!

Všechny fotky zde

Ondra N.