Sraz PTO

pátek 19. 5. - neděle 21. 5. 2023
celý oddíl zvadlo

O víkendu jsme se vydali na záchranu království SPTO, které se ocitlo ve velkých nesnázích. Svolali jsme tedy jednu rytířskou a čtyři žoldácké skupiny a vyrazili na pomoc.

Po příchodu na bojiště jsme si postavili naši osadu a posilnili bříška večeří. Následně jsme si donesli zásobu dřeva a protože naše rytíře i žoldáky čekal další den důležitý úkol, museli jsme si dopřát dostatek odpočinku.

Za sobotního slunečného rána se po rozcvičce a vydatné snídani sešly rytířské i žoldácké skupiny ze všech oddílů a následovalo verbování. Úkolem rytířských skupin bylo vybudování co největší armády, se kterou pak putovali na pomoc královně. Po cestě ale museli rytíři i žoldáci plnit různé úkoly, aby se dostali ke královně včas. Mezi tím se také dopoledne odehrál turnaj v běhacích piškvorkách a odpoledne v přehazované, kde si trojice Marťa Bulant, Matěj Zemeš a Vítek Cimala vybojovala 2. místo. Na závěr dne nás čekal poslední, a docela náročný, úkol. Ze získaných surovin jsme museli postavit most na přepravu vojáků do království.

V neděli ráno proběhl zátěžový test všech mostů. Naše rytířská skupina tento úkol zvládla bravurně, jelikož most unesl požadovanou váhu vojáků 8 kilo a dokonce i rytíře Honzíka a Vítka. Následovalo představení nových instruktorů (z našeho oddílu to jsou Matěj Tichý, Marek Drahoš a Verča Slámová) a pak konečně všemi očekávané vyhlášení Zelené Ligy. Naše snaha a nasazení na všech letošních soutěžích se zúročilo, jelikož jsme obsadili krásné 2. místo!

Po slavnostním nástupu jsme si sbalili všechny věci a uklidili své tábořiště. K obědu jsme si dali špagety s červenou omáčku a po chvilce odpočinku vyrazili na cestu zpět.

Simča