Výprava Mimoni

pátek 11. 11. - neděle 13. 11. 2022
Mimoni zvadlo

V pátek večer jsme se po příjezdu na základnu posilnili večeří. Před samotným prozkoumáváním ostrova jsme se proškolili ve zdravovědě, řekli jsme si, jak ošetřit popáleniny, bodnutí hmyzem a taky zásady osobní hygieny. Před večerkou jsme si zasoutěžili v aktivitách, praktikovali osobní hygienu vyčištěním zubů a šli spát, abychom měli sílu na další den.

V sobotu ráno jsme se hned po budíčku pořádně rozcvičili. Na snídani jsme si dali ovesnou kaši a pečivo s marmeládou nebo taveným sýrem. Jelikož nám došly zásoby jídla a vody dovezené z pevniny, museli jsme tyto zdroje na ostrově najít. Hledali jsme také dřevo na vytápění, území rostlin a zvířat. Některé rostliny byly ovšem jedovaté a zvířata zase nebezpečná, proto jsme je mohli pozorovat pouze z dálky pomocí dalekohledu. Vše se nám podařilo rozpoznat a potřebné zdroje najít. Mohli jsme se tedy vrhnout na přípravu oběda. Pochutnali jsme si na vývaru s písmenkama a kuřecím stejku s rýží a zeleninou. Po obědě jsme si vyrobili camrátka v podobě nabarvených mušlí a spoustu výrobků z nasbíraných listů s podzimní tématikou.

Po rukodělkách jsme změřili své pohybové schopnosti v člunkovém běhu. Mezí tím nám zlí domorodí ostrované ukradli naše cenné předměty, které jsme si dovezli, a tak jsme se odhodlali získat je zpátky. Úkol ale nebyl vůbec jednoduchý. Předměty chránili dva strážci, takže jsme se kolem nich museli nenápadně proplížit. Ze začátku se to zdálo skoro nemožné, ale strážci se po čase unavili a my si odnesli všechny věci zase zpět. Po tomto náročném a zdlouhavém úkolu jsme se zahřáli u ohně, na kterém jsme si taky upekli špekáčky. Po zbaštění večeře nám už oheň na zahnání zimy nestačil, a tak jsem se přesunuli zpátky do chatky. Na závěr dne jsme si zahráli hru Městečko Palermo a pak už děti spaly jako beránci.

V neděli jsme měli rozcvičku formou balení batohů. Po snídani bylo potřeba vše uklidit a sbalit se, ale naštěstí jsme vše rychle zvládli a zbyl nám i čas na různé hry. Zahráli jsme si Mimino, Smradlavé vajíčko, nebo třeba Tik Tak Bum. K obědu jsme měli těstoviny s červenou omáčkou. Následně proběhlo vyhlášení a po chvilce poledního klidu jsme vyrazili zpátky k naší lodi.

Simča