Orientační běh

sobota 7. 10. 2023
celý oddíl zvadlo

V sobotu 7. října se za příjemného podzimního počasí uskutečnila první soutěž tohoto ročníku Zelené ligy - orientační běh. Závod se konal v lesích kolem Ořešína a za náš oddíl se zúčastnilo 32 závodníků (22 dětí a 10 vedoucích, z toho 6 v kategorii Old). Odvážní Severáci se postupně vydávali do závodu, kde měli za cíl co nejrychleji oběhnout na mapě vyznačené kontroly. Těm mladším pomáhaly v jejich snažení fáborky, ale starší byli odkázáni jen na své orientační schopnosti a práci s mapou a buzolou.

Na trati naštěstí nikdo nezabloudil a všichni trefili zpět do cíle. Navíc jsme také získali celou řadu skvělých umístění. V nejmladší kategorii do osmi let vyhrála v kategorii dívek Evička a v kategorii hochů vyhrál Daník. Další umístění na stupních vítězů jsme získali v kategorii do 12 let, kde mezi dívkami skončila na skvělém 3. místě Šárka a mezi hochy skončil také na výborném 3. místě Oliver. Úspěšnou první soutěž Zelené ligy pak završila kategorie H18, kterou vyhrál Míša a hned za ním se umístil Marek Mili. Všem vyhlášeným moc gratulujeme!

Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se za náš oddíl orientačního běhu zúčastnili. Do tohoto ročníku Zelené ligy jsme lépe ani vstoupit nemohli, tak doufejme, že na tyto skvělé výsledky naváže Severka i na zimní Dračí smyčce.