Výprava Mimoni

pátek 13. 10. - neděle 15. 10. 2023
Mimoni zvadlo

V pátek 13. října jsme se vydali na naši letos první družinovou výpravu na základnu do Ivančic, abychom se mohli pořádně připravit na let do vesmíru. Jelikož budeme příštích několik měsíců trávit spolu hodně času ve vesmírné lodi, zahráli jsme si po večeři hru, ve které se děti o sobě dozvěděly spoustu nových věcí pomocí pantomimy. Po té jsme se snažili shromáždit co nejvíce informací o tom, co všechno se ve vesmíru může nacházet, a před spaním si zahráli dětmi oblíbené městečko Palermo.

V sobotu ráno jsme se pořádně rozcvičili a zaplnili bříška snídaní. Pak jsme zjišťovali, jak vypadají souhvězdí Velkého vozu, Kasiopei, Severní koruny a Havrana. Následně jsme si vyrobili a ozdobili prototypy raketek, které jsme vyzkoušeli v nedalekém parku po navštívení rozhledny Alfonse Muchy. Po obědě a poledním odpočinku jsme si vyzkoušeli, jak planety obíhají kolem Slunce. Dále jsme objevovali a navštěvovali planety sluneční soustavy, planetky a hvězdy. Později jsme si pak procvičili svou zručnost ve výrobě vlastních kaleidoskopů neboli krasohledů, které se všem moc povedly.

Po večeři jsme si procvičili vázání uzlů a věnovali se plnění zkoušek, když v tom najednou začal zvonit alarm s upozorněním na padající meteority z vesmíru. Než jsme se ale stihli obléct a meteority najít, už je zabrala NASA, která dokonce povolala svého hlídače meteoritů. Museli jsme se tedy k hlídači nenápadně připlížit a úlomky ukrást, abychom z nich mohli poskládat zase celý asteroid. Naštěstí si nás hlídač díky tmě nevšimnul, a tak se nám podařilo všechny meteority získat. Po tomto náročném úkolu už jsme jen ulehli do spacáků, abychom nabrali síly na další den.

Nedělní den proběhl ve znamení balení a úklidu. Vše proběhlo hladce a bez prodlev, takže si děti stihly ještě zahrát pár drobných her. Po obědě, ke kterému jsme měli rizoto, už jsme jen uklidili kuchyň a za krásného podzimního počasí se vydali zpátky na vlak.

Simča