Výprava Pandy

pátek 10. 11. - neděle 12. 11. 2023
Pandy zvadlo

V pátek odpoledne se družina Pand sešla v plném počtu u klubovny a vyrazila na špionský výcvik do Blanska. Po večeři, která proběhla už na místě, jsme si vyzkoušeli první důležitou špionskou dovednost - uzlování na rychlost. Děti se rozdělily na dva týmy a soutěžily v nejrůznějších uzlech z Nováčkovské i Tábornické zkoušky. Po soutěži jsme šli spát.

Sobota ráno začala rozcvičkou a snídaní s horkým čajem. Po snídani jsme museli vyzkoušet, jaké to je, když někdo zajme člena naší špionské skupiny. Několik z našich členů bylo ve vazbě a ostatní je museli zachránit splněním úkolu. Bylo to ale náročné, protože při nesplnění úkolu se sám zachránce dostal do vazby. Nakonec se ale všichni zdárně z vězení dostali. Poté jsme si vyzkoušeli, jak se dá vařit bez ohně a bez ohniště, jenom na plechovce tuňáka. Pak už byl čas na oběd. Po výborném obědě jsme zkusili další špionskou aktivitu - vyloupení trezoru. K tomu jsme si museli vyrobit i nástroj na vyloupení. Byla to nádoba na vodu, ze které vedly provázky tak, aby je mohly všechny děti držet. Do trezoru se musela voda nalít, aby se rozpustil cukr a mohla protéct indicie, kterou jsme potřebovali dostat ven. I to se dětem rychle povedlo a indicie nás dovedla si odpočinout do nedaleké cukrárny. Potom, co jsme se z cukrárny vrátili, vyzkoušeli jsme si hru s názvem Vězňovo dilema. V této hře zvítězil Vítek, který by ve vězení strávil jenom 230 let. Po večeři jsme si ještě vyzkoušeli plížení po tmě a v týmu. Děti si navzájem vytvořily trasy z provázků, kterou pak druhý tým musel projít. Potom už proběhlo jen drobné zkoušení, hygiena a večerka.

Neděle ráno taky začala rozcvičkou a snídaní. Po snídani jsme se balili a vyzkoušeli si ještě jednu běhací špionskou hru. Pak už jsme jen udělali zápis do kroniky, dobalalili si, naobědvali se, uklidili a vyrazili na vlak.

Už teď se těšíme na další výpravu.

Makča