Výprava Esa

pátek 10. 11. - neděle 12. 11. 2023
Esa zvadlo

Družina Es se vydala na podzimní výpravu do Tišnova. Tedy pardon, do Las Vegas. Do města hříchu byly totiž děti pozvány jako společníci softwarové firmy Macrohard, patřící nejbohatšímu člověku planety - Billu Doorsovi. Na firemní schůzi však přišel pouze pan Smith, právní zástupce Billa Doorse, aby nám oznámil, že pan Doors už je starý a pozval si nás všechny na tento víkend, abychom soutěžili o to, kdo zdědí jeho obrovský majetek. Ten má totiž připadnout tomu, kdo za víkend zvládne vydělat nejvíce peněz v různých aktivitách.

Po odchodu advokáta se všechny děti vrhly po hlavě do vydělávání peněz do místního kasina, kde si mohly zahrát poker, ruletu nebo Blackjacka. Ukázalo se, jak je štěstěna vrtkavá, když někteří vyhráli za jednu hru rulety skoro 2 miliony dolarů, zatímco jiní přišli o všechny své peníze a museli si půjčovat od banky. Hazardní hry si všichni užili a jen neradi šli spát.

Odpočinek však byl potřeba, jelikož hned po rozcvičce a snídani jsme se vydali zdolat nedaleký vrchol Mount Květnice, na jehož zdolání vypsala městská rada štědrou finanční prémii. Po cestě jsme si přivydělali díky nelegální činnosti, když jsme přes státní hranice pašovali vzácné drahokamy pro místního gangstera. Hranice jsme však i s pašovaným zbožím zvládli překročit a dosáhli jsme i vrcholu hory Květnice.

Potom jsme se vrátili na ubytování, kde jsme doplnili síly obědem (výbornou krůtou na paprice) a pustili se do dalších činností, jak získat peníze. Jelikož Bill Doors zbohatl díky svému vynálezu operačního programu, tak i děti dostaly za úkol vynalézt nějakou zajímavou a originální věc, která by přinesla lidem něco nového a také by dětem přinesla spoustu peněz. Sešly se nám opravdu zajímavé výtvory, na které se můžete podívat na fotkách.

Pro náš cíl vydělání co nejvíce peněz se dokonale hodí také televizní soutěž Chcete být milionáří?, které jsme se zúčastnili. Čekalo nás v ní spoustu záludných otázek hlavně o tábornických dovednostech a o Severce, a i když se skoro nikdo nedostal až k otázkám za miliony, tak věřím, že si hru všichni užili. Po zkoušce našich vědomostí následovala večeře a následně jsme zpívali a hráli na kytary, a to až do večerky.

V neděli dopoledne nás čekala poslední aktivita, za kterou šlo získat peníze, a to směnárna peněz, kde jsme vyměňovali pro nás nepotřebné pesos na americké dolary. Po této aktivitě nastal čas na vyhlášení vítěze naší celovíkendové hry o dědictví pana Doorse. Ještě před vyhlášením se ale konala aukce, kde mohly děti za peníze pracně získané během víkendu vydražit různé hodnotné poukazy. Potom následovalo avizované vyhlášení vítěze, kterým se stal Oliver, kterému tímto gratulujeme. Po vyhlášení a obědu už jsme se jen sbalili a vyrazili domů.

Martin