Vánoční výprava

pátek 15. 12. - neděle 17. 12. 2023
celý oddíl zvadlo

V pátek 15. 12. jsme si to od klubovny zamířili na vlak, kterým jsme měli dojet do Tišnova, kde se měla konat letošní vánoční výprava, ale do Tišnova už jsme nedojeli...

Při cestě vlakem totiž došlo k nemilé události. Vlakem jsme se omylem přenesli do Pustiny. Naštěstí pro nás nás vlak dovezl do nějakého městečka, kde jsme našli dopis od přeživšího, který tam byl před nami, Wilsona. Ten nám nechal šifry, po kterých jsme došli až do jeho tajné skrýše. Ale přesto jsme neměli vyhráno. Neměli jsme co jíst a pro jídlo jsme museli projít územím nebezpečných vlků.

Naštěstí se nám ale podařilo získat jídla dostatek a mohli jsme si jít odpočinout a nabrat síly na další den.

V sobotní ráno nás čekala rozcvička pod vedením tří dalších přeživších a to Wolfganga, cirkusového siláka, Wese, němého mima, a i samotného Wilsona. Poté nás čekala snídaně a následně jsme se dozvěděli, že Wilson se do Pustiny přenesl tajemnou bránou kterou sám sestrojil, ale hned po tom se úplně porouchala a rozletěla na kusy.

Pro získání součástek jsme museli splnit několik úkolů. Úspěšně jsme ale přesvědčili přeživší, kteří části portálu měli, aby nám je předali a bránu dali dohromady. Byla tedy kompletní, ale jejímu strůjci Wilsonovi byly vymazány vzpomínky o tom jak se používá, a tak jsme se jí ještě nedokázali vrátit zpět.

Odpoledne jsme si i přes obtíže způsobené Pustinou vyrobili nějaké vánoční ozdoby na několika stanovištích, jako třeba andílky z korálků nebo svícínky z ořechových skořápek.

Po soumraku jsme se šli najít stránky návodu ve zlověstné tmě, od které nás chránila jen svíčka v ruce. Pak již nastal čas na tradiční vánoční večeři i s krájením jablka a rozdáváním dárků. Těsně před večerkou jsme si ještě, za zvuku kytar, zazpívali.

Další den, když už jsme věděli, že budeme moci Pustinu opustit, jsme si sbalili věci a naposledy se vydali ven užít si na Pustinu nezvykle hezké počasí. Odpoledne nás tedy čekali už jen projít portálem zpět do našeho světa a domů.

Verča