Výprava Mimoni

pátek 15. 3. - neděle 17. 3. 2024
Mimoni zvadlo

Minulý víkend naše družina Mimoni pokračovala v mimořádné výpravě vesmírem! Bohužel se naše vesmírná loď porouchala a museli jsme nouzově přistát na neznámé planetě.

Naštěstí byli Mimoni odvážní a zkušení, a tak se hned pustili do práce, aby se s touto nečekanou situací vyrovnali. V pátek večer si zahráli hry se sirkami, aby si otestovali zručnost a trpělivost. A následně sbírali zbylé palivo z lodě, aby přežili následující dny.

V sobotu ráno se pak vydali na průzkum planety. Odlévali stopy neznámých tvorů ze sádry. Odpoledne se Mimoni zaměřili na tábornické dovednosti. Rozdělávali oheň ocelovou vlnou, křesadly a klasickými zápalkami. Na ohni si pak uvařili lahodný oběd - kašpárek (kaše s párkem). Po obědě si zahráli hry v lese - lesní golf a živé pexeso. Večer si děti vyrobily sáček na cestovní hry a před spaním se vydaly na tajnou misi - hledat palivo do vesmírné lodi. Musely se přitom vyhýbat nebezpečným tvorům, kteří na planetě žili.

V neděli ráno už jen sbalili své věci a vydali se na cestu domů. I když se jejich vesmírná mise neobešla bez komplikací, užili si spoustu zábavy a dobrodružství. Naučili se nové dovednosti a posílili svůj tým. Už se těší na další výpravu!

Matěj