Výprava Pandy

pátek 15. 3. - neděle 17. 3. 2024
Pandy zvadlo

Masterchef Brlenka 2024? To je největší kulinářská událost roku, kterou Pandy poctily svou účastí. Užily si víkend plný vaření, ochutnávání, spolupráce a soutěžení.

V pátek odpoledne se setkali 4 účastníci soutěže Masterchef Brlenka 2024 a 2 špičkoví porotci u klubovny. Sbalili všechny věci a vyrazili na poklidnou cestu. Po příchodu do malebné chaty uprostřed lesa se navečeřeli a pak se vydali pro vodu ke studánce. První kulinářskou výzvou bylo uvařit čaj na sobotní snídani. S tou se nakonec poprali obstojně a šlo se spát.

Co by to bylo za ráno bez rozcvičky a Masterchef bez kuchařských znalostí? Ty si soutěžící ověřili gastronomickým kvízem. V tom si nejlépe vedla Kiki. Soutěžících jsme se například ptali, ze které země pochází řízek. Po snídani si na venkovním ohništi zkusil každý vykřesat svůj oheň křesadlem, ale počasí jim příliš nepřálo, a tak použili sirky. Následovala výzva, která rozhodla o tom, která z dvojic Kiki a Vítek nebo Berča a Barča budou vařit oběd na kamnech a která na ohni. Pantomima, tipovačka a popis určili, že na kamnech bude vařit Barča s Barčou. Vzápětí soutěžící obdrželi suroviny a recept na brgul, na jehož přípravu měli 90 minut. Instagramoví diváci hlasovali pro Vítka s Kiki, zatímco špičkoví porotci po ochutnání usoudili, že o bod vychucenější je brgul Berči a Barči. Po obědě se přidala poslední účastnice – Mája. V další výzvě s názvem SIGNATURE DISH tým Kiki a Berča porotce přímo oslnil. Z nabídnutých surovin (a že jich moc nebylo) připravily pečené preclíky s karamelovou polevou. Poté si soutěžící vyzkoušeli umění food carvingu neboli vyřezávání do ovoce či zeleniny. Soutěžící prezentovali labutě, různobarevné květiny, geometrické tvary, postavy z pohádek a jiné podobizny. Po hamburgerech na večeři čekala soutěžící poslední soutěžní výzva – MŇAMPOZNÁVAČKA. Soutěžící ochutnávali a čichali k různým ingrediencím jako například kmín, rozmarýn, vanilkový puding, marcipánové Merci apod. Speciální částí bylo poznávání příchutí ovocných bonbonů Jelly beans. Vybírat z 20 příchutí není jen tak, zkuste si to sami.

V neděli se gastronomie přesunula do pozadí. Po snídani si všichni lehce pobalili a bylo na čase se trochu pověnovat tréninku na setonův závod, konkrétně první pomoc. Mezitím se nám uvařily brambory na loupačku k obědu. Po něm jsme společně uklidili celou chatu a těsně před odchodem vyhlásili vítěze.

Novým Masterchefem Brlenka 2024 se stala (...virbl prosím...) Berča! Všichni soutěžící byli navíc oceněni gravírovanou vařečkou se svým jménem, za které děkujeme vedoucímu Víťovi. Z výpravy si odnášíme spoustu zážitků, nových vědomostí, dovedností, cenné zkušenosti, všechny prsty a možná nějaké to kilo navíc.

Kyka