Velikonoční výprava

čtvrtek 28. 3. - neděle 31. 3. 2024
celý oddíl zvadlo

Ve čtvrtek dopoledne se skupinka 20 mladých krotitelů duchů vydala směr Blatiny, kde se začaly objevovat zvláštní úkazy. Nejprve bylo potřeba zjistit, co se tady děje. Na místo již dorazili policajti, kteří nás ale nechtěli pustit na místo objevu těchto podivných věcí. Museli jsme se tam tedy dostat nenápadně. Sbíráním informací jsme získali kód k záhadné krabičce a po otevření jsme v ní nalezli USB disk s neznámým záznamem. Poté jsme se seznámili se systémem lovení duchů a sbírání vybavení, které nás bude provázet celou výpravu. O ulovení duchů za nejvíce bodů soupeří týmy Lovci duchů, Slizouni a Black muffini. Po večeři jsme se na neznámý záznam podívali, abychom zjistili, s jakými duchy máme co do činění, jak je porazit a tak dále.

V pátek po rozcvičce a snídani jsme se vydali prozkoumat okolí našeho ubytování. Nejsme ale ještě dostatečně vybavení zbraněmi a nemáme dostatečný trénink, a tak pokaždé, když jsem spatřila nějakého ducha, bylo potřeba se raději schovat než s nimi bojovat. Pokud přišel Marschmallowman, bylo potřeba se skrčit k zemi, pokud Slimer, museli jsme se před ním schovat a pokud přišel Zhul, vylezli jsme nad zem. Na okolí jsme se podívali z Malinské skály a navštívili také například monument českého horolezce Radka Jaroše.

Po obědě byl čas na výrobu zbraní. Podskupinky jednotlivých týmů nejprve udělaly návrh zbraně z poskytnutého materiálu podle obrázku, následně druhá skupinka podle návrhu sepsala popis výroby (text ve stylu „Dáme kelímek dnem vzhůru…“) a třetí skupina to následně postavila. Zjistili jsme, že není úplně lehké pochopit informace po někom jiném, jako například věta „Kelímek, který se cítí jako čtverec“. Před večeří jsme si ještě zahráli všemi oblíbený vachbol. Po večeři bylo ještě potřeba prozkoumat důkazy o výskytu jednotlivých duchů. Někdy to bylo lehčí, kdy se tyto slizy vyskytovaly u země, jindy horší a bylo třeba vylézt třeba i na lano.

V sobotu dopoledne se týmy krotitelů duchů utkaly v různých sportovně laděných soutěžích. Absolvovali jsme ringo cestu, soutěž v absolvování trasy v týmu s balóny mezi těly a vázání ambuláku na laně v týmu. Před obědem jsme si ještě zahráli středověk a Hutututu. Po obědě následoval miniseton, na kterém si skupinky vyzkoušely jednotlivé úkoly, které je budou čekat za necelý měsíc na poslední soutěži ZL – Setonově závodu. Po večeři následovaly opět tři stanoviště, na kterých si děti potrénovaly další dovednosti krotitelů duchů. Nalezli jsme místo činu, které bylo třeba ohledat a popsat příběh, který se stal. Stopy slizu po duších, převrácený nábytek, baseballová pálka a další. Na dalším místě jsme nastražili pasti na duchy, ale zapomněli jsme kam. Cílem týmu tedy bylo co nejrychleji projít správnou cestu mezi nastraženými pastmi. Na posledním stanovišti si všichni krotitelé zatančili tanec na píseň Ghostbusters podle videa.

Stále se nám objevují silnější a silnější duchové a musíme zjistit, jak je zastavit. To se nám podařilo zjistit pomocí získání tajné zprávy v neděli po snídani. Následovalo poslední získávání vybavení a útočení na duchy, kdy se nakonec podařilo týmu Lovci duchů zabít Gozera, čímž ostatní duchové došli pokoje a portál se uzavřel. Podařilo se nám tedy zachránit celý svět před zkázou a my jsme mohli vyrazit k domovu a užít si Velikonoční pondělí s rodinou.

Lucka