Výprava Smajlíci

pátek 3. 5. - neděle 5. 5. 2024
Smajlíci zvadlo

Tento víkend se Smajlíci vydali na "Pohodičku v přírodě", ale i přes pohodičku si děti vyzkoušely několik nových věcí.

Pátek

Na srazu čekalo děti překvapení, zjistily totiž, že se musí na ubytování dopravit samy. Obdržely lístek do vlaku a mapu, jež je měla zavést až do loděnice, kde jsme byli ubytovaní. Po úspěšné cestě si děti daly večeři, postavily přístřešek a před spaním jsme společně ještě chvíli poseděli u ohně.

Sobota

Po krátké rozcvičce a snídani se děti nedozvěděly, co bude k obědu. Musely si to určit samy. Tudíž se musely domluvit na jídle a sepsat suroviny na nákup. Vybraly sýrovou omáčku. Poté, co si byly jisté, že mají napsáno vše, co potřebují, jsme se vydali do obchodu. V obchodě sice děti zapomněly koupit těstoviny, ale pozorní vedoucí si toho všimli a dokoupili je. Po návratu z obchodu následovalo vaření oběda na ohni a oběd. Jídlo se dětem moc povedlo a všem chutnalo. Po poledním klidu, jsme se zašli vykoupat na nedaleký splav. Voda sice nebyla nejteplejší, ale i tak jsme si to užili. Před večeří dostaly děti dárek od vedoucích, opíkačky. K večeři jsme si udělali indiánský chleba a špízy na nových opíkačkách a pak jsme si zase sedli okolo ohně a povídali si.

Neděle

Poslední den se nesl v duchu balení věcí, vaření oběda a hraní deskové hry Mafie. Po obědě jsme se pak vydali zpět na vlak a domů.

Honza