Tábor

neděle 14. 7. - sobota 27. 7. 2024
celý oddíl

Tábor se bude konat 14.7. - 27.7., z toho vodní část bude 14.-20. Na tábor pojedeme najatým busem. Z vody se pak na tábor přesuneme najatým autobusem. Ten přiveze z Brna i účastníky druhé části tábora a pro všechny také věci na druhý týden (kufr). Na první týden bude možno vzít pouze krosnu. Z tábora pojedeme opět najatým autobusem.

Budeme ubytováni v kempech, snažíme se, aby pro nás bylo vyhrazeno místo v méně rušné části kempů. Stany, lodě, vesty a další potřebné vybavení zajistíme. Dítě bude však potřebovat vlastní pevné boty do lodi. Pokud máte, může si vaše dítě vzít vak do lodi, budeme jich i několik půjčovat. Podrobnější informace Vám pošleme v propozicích. Na loď si vezmou děti pouze nutné vybavení, batohy a stany bude mezi kempy převážet dodávka. Sjížděna bude trasa Vyšší Brod - Zlatá Koruna. Úsek by měl být sjízdný i při nedostatku vody. Plánovaná trasa je následující:

1. Den: Příjezd, poučení o správném zacházení s lodí a zásadách bezpečného chování, proběhne i nácvik v praxi

2. Den: Vyšší Brod → Rožmberk 12 km

3. Den: Rožmberk → Nahořany 9 km

4. Den: Nahořany → Český Krumlov 12 km

5. Den: Český Krumlov

6. Den: Český Krumlov → Zlatá Koruna 17 km

7. Den: Odjezd na tábořiště

Plánujeme mít jak lodě pro dvojice, tak raft. Menší děti k sobě budou mít na lodi někoho staršího. Děti budou rozděleny do menších skupin, které k sobě budou mít přiřazeny vedoucí dohlížející na bezpečnost. Na lodi budou mít všichni účastníci na sobě vesty, přesto je však bezpodmínečně nutné, aby šlo o schopné plavce. Sjížděny budou pouze vybrané jezy, loď bude však možné přenášet. Cena za celý tábor bude 6100 Kč. Oba dva týdny tábora budou provázeny motivovaným programem.

Dokumenty na tábor