Smajlíci

pátek 13. 3. - neděle 15. 3. 2020
Smajlíci zvadlo

V pátek 13. 3. vyrazili Smajlíci na svou druhou letošní družinovku. Po asi hodině a půl jsme dorazili do Nového Města na Moravě a po další půl hodině jsme došli do naší chaty. Po večeři se děti dozvěděly, že jsou tajní agenti na misi. Jejich prvním úkolem bylo prozkoumat okolí našeho ubytování. V týmech po třech měli za úkol podle mapy najít čtyři zaznačená místa. A na to, že něco podobného dělali Smajlíci poprvé, tak to někteří zvládli opravdu rychle. 

V sobotu po rozcvičce, na kterou jsme si zaběhli pod zdejší lyžařský svah, museli naši agenti prokázat znalost svého vybavení. Za úkol bylo vypsat všechny věci, které mají v batohu. Další na programu bylo stavění úkrytu. Do oběda se tedy děti snažily postavit co nejlepší, nejodolnější a nejnenápadnější přístřešek, do kterého by se vešel celý tým o pěti dětech. Oba úkryty se velice povedly. 

Po poledním klidu jsme otestovali schopnost dětí získávat různé suroviny a následně je co nejvýhodněji prodat. V této běhací hře jsme zjistili, že členové obou zúčastněných týmů jsou stejně dobří obchodníci, protože výsledek byl nerozhodný. Před večeří jsme děti naučili jak a kde správně založit oheň. To si také sami hned vyzkoušeli a někomu se opravdu povedlo oheň i zapálit a to bez pomoci papíru. 

K večeru nám děti začaly bohužel zlobit víc, než je zdrávo. Poslední hodinu před večerkou jsme tedy neplánovaně strávili učením. 

V neděli jsme se sbalili, uklidili v ubytování a zakončili jsme náš program. Posledním úkolem bylo projít cestu podle azimutů a dostat se k zašifrované zprávě. Po rozluštění jsme zjistili, že naše mise byla úspěšná a vrátili jsme se domů. 

Účast byla vzhledem k okolnostem nižší, ale doufám, že i tak si děti výpravu užily a všem deseti zúčastněným děkujeme.

Ondra N.