Příměstský tábor - 4. den

24. srpna 2023 • Kačka • Příměstský tábor 2023

Za dnešním dobrodružstvím jsme se nemuseli vydat daleko. Čekalo na nás totiž v brněnském Technickém muzeu. Před jeho návštěvou jsme se posilnili svačinkama od maminek a tatínků a vydali se na průzkum.

Rozdělení na menší skupinky jsme viděli motorky a auta a dokonce si jednu motorku i vyzkoušeli. Dál naše kroky vedly do Uličky řemesel, kde jsme se stavili na „jedno“ (samozřejmě imaginární), koukli se, jak to dřív chodilo u zubaře či kadeřníka. Ve stejném patře byla i speciální výstava Lidé odvedle, která se věnuje lidem s hendikepem. Vyzkoušeli jsme si chodit po přechodu se zavázanýma očima a slepeckou holí, nastoupit do autobusu na vozíčku či koupit jízdenku u okýnka jako neslyšící. Dále se v muzeu aktuálně nachází výstava Není TESLA jako Tesla, kde konkrétně moji skupinku nejvíce zaujalo plasma. Nakonec jsme si zašli na diskotéku. 

Nejvíce času jsme však strávili v Technické herně. Zde bylo tolik věcí na vyzkoušení, že se to snad ani do jednoho článku nedá vypsat. Rozhodně jsme si tady ale užili spoustu legrace.

Nadešel  čas odchodu, když v tom jsme si vzpomněli na dalmatiny. Nikde jsme nenarazili ani na lupiče, ani na samotné štěně. Tak dneska asi odcházíme bez něj. Při odchodu nás překvapila paní v šatně, když vytáhla štěně z jejího pultu. Prý se tam stavili lupiči a nechali ho tam. Už taky neví, kam by je před náma schovali.

Zítra se vypravíme hledat na přehradu, tak nám držte palce, abychom našli ten zbytek.