Celoroční program Smajlíků

18. října 2023 • Ondra N. • Smajlíci

Jelikož jsou Smajlíci už jedny z nejstarších dětí v Severce, je tomu přizpůsoben náš program na schůzkách. Do chodu družiny a tvorby programu se totiž pomalu začínají zapojovat samy děti.

Hlavní změnou oproti minulým letům je to, že si děti chystají vlastní programy na schůzky. Zhruba jednou za tři týdny si vybraná dvojice dětí nachystá alespoň třicetiminutový blok programu. Může se jednat o jednu hru, nebo více kratších her, to už záleží na dětech. Potom si společně se všemi účastníky program zpětně rozebereme a zhodnotíme. Zatím si pro nás Šárka se Zuzkou připravily hru Brännball a Kika s Barčou nachystaly více menších her jako různé přeskakování točícího se lana nebo přetahování.

Dalším naším celoročním pravidlem je to, že si na každou schůzku někdo nachystá nějaké malé občerstvení. Na tuhle část schůzky jsme si všichni rychle zvykli a obvykle se na ni děti i vedoucí nejvíc těší. Od začátku školního roku už jsme ochutnali muffiny, cookies nebo slané šneky.

A v neposlední řadě už je na čase, aby si děti pomalu začaly plnit tábornickou zkoušku. Proto naším celoročním tématem bude právě tábornická zkouška. Každá z následujících schůzek bude více, či méně motivovaná jednou z dílčích zkoušek z TZ. To jsme si poprvé vyzkoušeli včera na schůzce. Nejdřív děti dokázaly úspěšně splnit malé úkoly ze skoro všech zkoušek z TZ. Následně si děti nastudovaly noční oblohu a samy si složily některá ze svých oblíbených souhvězdí.