Mimoni letí do vesmíru!

4. prosince 2023 • Simča • Mimoni


Na začátku října jsme se dozvěděli, že se po celém vesmíru nachází nespočet vzácných diamantů, které ještě nikdo nenašel. Rozhodli jsme se proto, že se do vesmíru vydáme a diamanty zkusíme najít. Nejprve jsme se ale museli na let řádně připravit.

Nejdůležitější součástí našeho dobrodružství je samozřejmě raketa, kterou jsme si sami postavili a krásně vyzdobili. Aby byla raketa nejen krásná ale i funkční, museli také získat potřebné součástky na motor a následně ho zprovoznit. V říjnu jsme se vydali na 3 denní družinový přípravný pobyt, díky kterému jsme se dozvěděli spoustu důležitých informací o vesmíru. V rámci přípravy jsme také absolvovali trénink dechu a za pomocí kyslíkových masek nasbírali speciální přísady k dýchání ve vesmíru. Na začátku listopadu už jsme byli všichni pořádně proškolení a připraveni na start.

I přes to, že vesmírem letíme zatím jen necelý měsíc, potkala nás už spousta příhod. Napadli nás zlomyslní kousáci, ale my jsme se jich odvážně zbavili. Minulý týden jsme také poprvé ve vesmíru přistáli a to na Červeném trpaslíkovi, kde se mělo údajně nacházet pár diamantů. Před jejich nalezením jsme si ale museli vyrobit speciální helmy, abychom se chránili proti radioaktivitě. A povedlo se! Přidali jsme spoustu rudých diamantů do naší sbírky a vydali se napříč dalším dobrodružstvím. Pokračování naší cesty vesmírem můžete sledovat na našem instagramu nebo tady na webu.