Kompletní výsledky Dračí smyčky a vývoj Zelené ligy

13. března 2024 • Ondra N. • celý oddíl

Dračí smyčku už máme pár týdnů za sebou a nyní už konečně známe i kompletní výsledky (najdete doplněné u článku z akce) a přidělené body do Zelené ligy. Proč je pro nás prozatímní bodování letošní Zelené ligy zajímavé a proč byste letos měli mít extra motivaci se na konci dubna zúčastnit Setonova závodu?

Přestože má Severka v Zelené lize už dlouhou historii, nikdy se jí nepodařilo celkově vyhrát. Nejlepším umístěním je druhé místo, které jsme obsadili i loni. Naší nejsilnější disciplínou bývá tradiční Setonův závod, ve kterém se každý rok umísťujeme na předních příčkách. V podzimních a zimních soutěžích ale naopak na ostatní oddíly většinou ztrácíme. Letos to ale neplatí.

Na podzim jsme uspěli v Orientačním běhu a získali zde maximální možný počet bodů. Dračí smyčka se nám sice tolik nepovedla, ale i tak jsme měli dostatečně dobré výsledky na to, abychom na ostatní oddíly neztratili příliš. To znamená, že po prvních dvou soutěžích letošní Zelené ligy se stále držíme na skvělém děleném prvním místě. To se v celé historii Severky ještě nikdy nestalo.

Máme proto jedinečnou šanci si na nadcházejícím Setonově závodě zajistit historicky první vítězství Severky v Zelené lize. Jelikož je v našich silách získat na Setonu plný počet bodů, máme vše ve svých rukou. Udělejme pro vítězství všechno a pojďme 27. dubna v co největším počtu a co nejlépe připraveni na letošní Setonův závod.