Adresa tábora

jméno táborníka
LT U Kalicha
378 33
pošta Nová BystřiceNový svět 2022 - zpravodajství

Zde najdete zpravodajství z tábora ve formě článků a fotek. Signál je na táboře ale velmi nespolehlivý, takže se může stát, že se na chvíli odmlčíme. Děkujeme za pochopení.

Táborová pošta

Gratulujeme!!!

6. srpna 2022 • Vilík • celý oddíl Nový svět 2022

Dnešní den se nesl ve znamení oddílových rituálů. Náš nový náčelník Ondra U. ještě v noci pasoval tři nové rádkyně, Kyku, Makču a Kačku. I při svém prvním šátkování měl velmi napilno. Nováčkovskou zkoušku si dodělalo šest dětí. Z družinky Esa to byli Tonda, Berča a Verča a ze Smajlíků Kika, Michal a Kryštof. K tomu všemu si tábornickou zkoušku dodělala Romča, a byla pasována na starší tábornici. Všem moc gratulujeme!!!

NOVÝ SVĚT - DEN 14.

6. srpna 2022 • Vilík • Nový svět 2022

Počet přeživších: 70 Hned dopoledne nás čekalo dlouho chystané setkání s vedlejší osadou. Přišli jsme na místo, na které nás šifrovaná zpráva navedla. Seděl tam BIGBOSS osady s jednou obyvatelkou jeho revíru a povídali si o nově vyšlechtěném druhu krávy. Slušně jsme je požádali o to, zda se k nim můžeme přidat. Na náš pokus o navázání spolupráce však reagovali nevlídně a stáhli se do obranné pozice. Naše zoufalost nás přiměla k zoufalým činům – kvůli nedostatku zásob jsme museli zaútočit. Byl to dlouhý a náročný boj zpoza barikád, vedený proti trénovaným válečníkům, kteří proti nám neváhali využít své štíty. Pro nás naštěstí jsme byli mnohem silnější a získali jsme jejich území, díky čemuž máme nyní skvělé vyhlídky na budoucnost. Tropické teploty všechny přiměly k vodním radovánkám a trochu jsme si tak zchladili hlavy. K večeru jsme si v komunitě rozdělili naše nově nabyté bohatství a řádně vše oslavili.

NOVÝ SVĚT - DEN 13.

5. srpna 2022 • Vilík • Nový svět 2022

Počet přeživších: 70

Veselý budíček byl při ranním nástupu zkažen projevy symptomů nakažení. Včerejší obrana proti mutantům nebyla úspěšná, jak se zprvu zdálo. Chytli jsme od nich nějaký virus, a tak pár nešťastníků z nás postihla omezení, ve formě slepoty, upadnutých rukou, či zamezení chůze. První příkazy nastaly při přednesu rozpisu rozdělení denních dávek stravy. Peťka, vedoucí týmu Wolfram, náhle při čtení pro ostatní přišla o svůj zrak. Dokonce i naše zdravotnice Nikča zvracela po nakažení celé dopoledne, tak, že se nedalo nic nedalo nic dělat. Čety museli projít ozdravnými postupy, při kterých museli plnit nejrůznější úkoly. Ve finále vše dobře dopadlo a my náš pokrok v medicíně mohli oslavit zápasem ve vachbolu. Po polední hostině jsme vyrazili na cestu k útočišti, od kterého jsme zachytili zprávy o jejich srazu. Na cestě nás však zaskočila propast. Naši inženýři s tím neměli však problém a postavili nám bytelné, však kvůli nedostatku materiálu těžko překonatelné, mosty. Takové úspěchy si zaslouží odpočinek. Ten jsme si zpříjemnili soutěží nazývanou Brutální klání. Šlo o nejrůznější úkoly, ve kterých se naše čety předháněly. Těsně před zalezením do spacáků si nejstarší členové týmů užili svou chvilku s nádhernou noční temnou oblohou a naučili se poznávat souhvězdí.

Speciální program čety Plutonium

4. srpna 2022 • Víťa • Exoti Nový svět 2022

V útočišti mezi ostatními četami probíhá program dále odděleně. V sobotu například četa lovila poklad ze zaminovaného území pomocí různého horolezeckého vybavení. Protože Matěj chodí do horolezeckého kroužku, dostal handicap – zavázané oči. I tak to ale dohromady zvládli a přibližně po hodině stavby se pro poklad úspěšně vydala Verča. Odpoledne jsme se věnovali umění nature art – zakomponování obrazu do přírody tak, aby splynul. Četa ale nedostala štětce, bylo tak potřeba ke kreslení použít například ruce. Výsledky posuďte sami na fotkách.

Pětidenní průzkum čety Plutonium

4. srpna 2022 • Víťa • Exoti Nový svět 2022

Ihned po příjezdu do nového útočiště se četa nejzkušenějších, jménem Plutonium, oddělila a měla samostatný program. Po prvním dnu, kdy probíhal výcvik týmové spolupráce a důvěry, se četa v noci přesunula na nově vytipované útočiště. Četa se rozdělila na dva týmy (první tým Nela, Dáda, Marek D., druhý Verča, Kika a Matěj) a zabydlela se. Později nás doplnili Ondra a Marek.

NOVÝ SVĚT - DEN 12.

3. srpna 2022 • Vilík • Nový svět 2022

Počet přeživších: 70 Noční dobrodružství nás vyčerpalo, a tak bylo posunuto ranní buzení. Překvapilo nás nasazení žhářů, kteří požár založili, tedy nezbylo nic než se lépe připravit. Na tréninkovém plánu byla vlajkovaná. Pak jsme se vrhli na opravu útočiště po požáru. Další věcí na programu bylo nabírání zkušeností v ringobalu, abychom později v roce mohli rozdrtit ostatní útočiště při klání. Včerejší maso, které naši udatní přeživší ulovili, začínalo zavánět, tudíž muselo být zpracováno. Problémem bylo pouze najít správné recepty. Po několika pokusech však vše klaplo. Předvečerní klid byl opět narušen poplachem. Do naší osady vtrhla banda mutantů, avšak byli jsme díky dopolednímu úsilí připraveni.

NOVÝ SVĚT - DEN 11.

3. srpna 2022 • Vilík • Nový svět 2022

Počet přeživších: 70

Po ránu se naši přeživší snažili vybudovat z popela padlé dřívější civilizace nové zázemí. Museli nasbírat vědomosti ve školách založených zkušenějšími obyvateli útočiště. V nabídce studií byly například obory jako ekonomika, geografie, matematika, lesnictví, zdravotnictví nebo veterina. Dokumentace pokroku je nutná, a tak následovalo skupinové focení. Ze záznamu vyplývá, že současný počet členů komunity je 70. Tolik krků jde nakrmit jen ztěžka, takže do shánění zásob se musí zapojit každý. Tedy tentokrát naše zbraně nebyly využity na obranu, ale k lovu. Osud neminul žádnou srnku, krávu, či kance v okolí. Naše radary v odpoledních hodinách zachytily šifrované zprávy. Šlo o vzkaz z vedlejší bohaté osady, o nějakém srazu. Řešení těchto problémů jsme ponechali na další dny a užili si také trochu volné zábavy. Klidnou noc nám však vyrušil požár, který bylo nutno uhasit. Bránili nám žháři, kteří požár založili. Naštěstí bylo vše brzo vyřešeno a my mohli jít zase spinkat.

NOVÝ NÁČELNÍK!!

2. srpna 2022 • Vilík • celý oddíl Nový svět 2022

Dnes Jiříček slavnostně předal náčelnické žezlo svému nástupci. Tím se stal Ondra Uldrijan. Gratulujeme!!!

Před předáním Jiříček ještě stilhl šátkovat své poslední táborníky, Vaška Kloudu a Kubu Trojana. Těm také moc gratulujeme!!

NOVÝ SVĚT - DEN 9. a 10.

2. srpna 2022 • Vilík • Nový svět 2022

Devátý a destáty den se naše čety rozdělily podle svých oddílových družin a vypravili se na dvoudenní výlet. V následujících pár slovech si přečtěte o jejich dobrodružsví.

NOVÝ SVĚT - DEN 8.

31. července 2022 • Vilík • Nový svět 2022

Počet přeživších: 74 Probuzení deštivým počasím nebylo to, co jsme si představovali, ale co se dalo dělat. Alespoň zevnitř nás zahřál sladký ovocný čaj a čokoládová ovesná kaše. Zábavou nám bylo hraní deskových her a občasné míčové sporty, když mraky svolily. Po knedlo, vepřo, zelu, nachystaném na dnešní polední hodování, čety neváhaly vyrazit na průzkumnou výpravu. Prošly zde přilehlým městem, ve kterém se snažily najít supermarket s potravinami. Cestou jsme posbírali vše, co jsme našli a v pořádku se vrátili nazpět do útočiště. Než byl čas spánku a zdi se zbarvily od červánků, procvičili se naši přeživší v kontaktním boji u hry podlézaná a následně se zabavili při soutěžním poznávání znělek ze známých filmů a pohádek. V noci pak proběhla slibovaná volba náčelníka. Kdo jím asi bude? To se dozvíme na slavnostním předání náčelnictví.

NOVÝ SVĚT - DEN 7.

29. července 2022 • Vilík • Nový svět 2022

Počet přeživších: 72 Na dnešním jídelníčku se objevily tvarohové knedlíky s ovocnou polevou, proto bylo zapotřebí nasbírat ovoce. Nemohlo být lépe, všude v okolí se tu vyskytují šťavnaté maliny a ostružiny. Mezi tím nám přišla zpráva od čety Plutonium o potopeném vraku plném surovin. Nemaje času nazbyt, posbírali jsme veškerou potápěčskou výbavu a vyrazili na výlov. Čekala na nás nastražená nebezpečí ve formě zabijáckých chobotnic a ocel trhajících vln. Ničemu to naštěstí nevadilo a vše jsme zvládli. Na oslavu jsme hráli oddechovou vybíjenou na kapitány. Suroviny se však nedovezou do útočiště samy, tak je naši přeživší převezli k nám za pomocí speciální techniky. Proběhla dnes mimořádná novinka, družinka Parazitů představila zbrusu novou kombinaci dvou sportovních her, vachbolu a středověku (Název ve tvorbě). Závěrem dne pokračoval výcvik, tentokrát specializování v různých oblastech pro prohloubení znalostí komunity. Na výběr bylo z pozorování hvězd, zdravovědy, přežití v přírodě a rozeznávání stop. Včera při nástupu nám náš náčelník Jiříček oznámil svůj odstup z funkce a dnes během dne jsme mohli vidět propagační plakáty uchazečů o jeho místo. (foto již brzy)

NOVÝ SVĚT - DEN 6.

29. července 2022 • Vilík • Nový svět 2022

Počet přeživších: 60 Medomáslem započal další sladký slunný den. I po včerejším urputném snažení pro udržení čistoty, aby se nerozšířila smrtelná nakažení, nebyl všude do druhého dne dodržen stejně vysoký standard. Proto musel následovat první letečák útočiště. Ruce jsme si hned po snídani procvičili u loupání brambor, aby distributoři zásob mohli připravit oběd na čas. Pro zpříjemnění chladného ranního počasí si čety připravily zábavné divadelní představení. Po výborných řízcích nás překvapila hlídka z neznámého útočiště. Chrabří pohotoví přeživší neváhali a při přivolání na poplach všechny odzbrojili. Naštěstí sdělili své dobré úmysly, řekli, že to oni zaznamenali tísňové signály ze včera, a pozvali nás do svého tábořiště. Cesta byla dlouhá náročná však cíl a krásné výhledy stály za to. Milé pozvání k večernímu pohoštění na oslavu nově objevených spolu přeživších, se náhle zvrhlo v brutální krveprollití. Pro jejich smůlu krev netekla na naší straně, při pokusu o napadení v nic netušící chvíli, je zaskočila připravenost našich udatných čet. Nezbylo nic než návrat nazpět do našeho opevnění, kde již čekal připravený táborák pro nouzové nasycení po nevydařeném pohoštění. Před večerkou proběhla veselá událost, kdy Šárka, Oliver a Pepa úspěšně zvládli šátkovací rituál. Moc Gratulujeme!!

NOVÝ SVĚT - DEN 5.

27. července 2022 • Jirka • Nový svět 2022

Počet přeživších: 60 Pátý den se nesl ve znamení čistoty. I při hroutící se civilizaci je potřeba pro udržení morálky držet voňavá těla. Zprvu proběhl však trénink ringobalu a průzkum zajímavých míst okolí. K obědu nám dnes do ešusů přistály výborné hamburgery přímo z grilu. Fronta na přídavky se zdála nekonečná, ale na všechny se nakonec dostalo. Když už byl čas na velkou hygienu, tak se nebe zatáhlo a začalo poprchávat. Teplá voda ve sprše nás zahřála o to víc. Při večeři si Ríša vybral svoji kartičku „Romantická večeře pro dva na táboře“, kterou získal jako odměnu za celoroční účast na schůzkách. Na večeři pozval vedoucí Emu, a společně měli tříchodové menu zakončené dezertem Créme Brulle. Na pití měli vodu z hadice „de luxe“ a k ruce jim byli tři číšníci. Večeře se vydařila a po ní jsme upoutávali pozornost prolétajícího letadla, abychom navázali kontakt s dalšími přeživšími. Těžko říct, jestli se navázání kontaktu povedlo… to se dozvíme zítra.

NOVÝ SVĚT - DEN 4.

27. července 2022 • Vilík • Nový svět 2022

Počet přeživších: 60 Klidné chladné útočiště dnes po bouřivé noci rozrušily čety svým příchodem nazpět. Od bobiny se již vanula vůně teplého černého čaje s citrónem, připraveným na posilnění k další akci. Plány na sběr léčivých bylin na úplné uzdravení našich bříšek po konzumaci vody z kontaminovaného zdroje vody překazila hrozba mračen stahujících se nad naším obydlím. Nahradili jsme tedy náš program zápasem vachbolu. Po výborné sýrové omáčce k obědu se obloha radioaktivního deště smilovala a umožnila průzkum pro léčivé byliny. Zvědi z týmu Plutonium nám předali zprávu s lokací a časem o projíždějícím konvoji se vzácnými artefakty a potřebnými zdroji. Nikdo neváhal oprášit své maskovací schopnosti a zásilku překvapit v nejslabší chvíli. Poznali jsme však i naše slabé stránky, když se ukázalo, že čety se nezdráhají okrádat se o svůj lup navzájem. Vše ale dobře dopadlo a nikdo nepřišel zkrátka. Po vydatném kuřecím stejku naši přeživší procvičili své orientační schopnosti při práci s mapou a buzolou. Dále už nezbývalo nic jiného než ulehnout na ubikace a říct dobrou noc.

NOVÝ SVĚT - Den 3.

26. července 2022 • Jirka • Nový svět 2022

Počet přeživších: 61 V noci vyrazila četa Plutonium na průzkum a mapování okolního terénu. Pod vedením Víti budou teď separováni od zbytku útočiště a budou vám podávat zprávy samostatně. Hned po snídani se zbytek přeživších v útočišti učil efektivně bránit. Útoky by na nás mohly přicházet ze všech stran, proto když se po zazvonění na zvon ozvalo „POPLACH ZÁPAD“, přesunuli se přeživší se svými zbraněmi k západní bráně. Součástí tréninku přežití byl i nácvik pohybu v zamořeném terénu. I toto přeživší zvládli skvěle. Četa Plutonium nám dala informace, že se kus od tábořiště nachází podezřelá kostra. Po obědě jsme kostru prozkoumali a každá četa vytvořila svoji verzi příběhu, co se na místě událo. Ukázalo se, že se jedná o tělo člověka, který byl otráven vodou. Objevil se tedy další problém: měli jsme zamořený zdroj pitné vody. Naši chemici vodu otestovali a zbytek přeživších si dal opravdu záležet, aby veškerou vodu přefiltrovali. Když už jsme měli pitnou vodu, tak se čety musely naučit rozdělávat provizorní tábořiště, takže se přesunuly do lesa, kde se svými veliteli stráví noc. Kromě našeho motivovaného programu jsme na nástupu popřáli Kubovi ke svátku a oznámili pasování dvou nových rádců – Ondry Nesvadby a Nikči, historicky 29. a 30. v pořadí pasování. Oběma moc gratulujeme!

NOVÝ SVĚT - Den 2.

24. července 2022 • Vilík • Nový svět 2022

Počet přeživších: 68 Dnešní ráno se čety opět věnovaly přípravám. Nikdo bez tréninku není připraven na přímý boj, a proto byla zinscenována bitva mezi našimi průzkumnými týmy. Na území útočiště se tedy v brzkých hodinách rozezněl křik a jásot při vzrušujícím tréninku. Ofenzíva však není vše, následovat tedy musela příprava opevnění. Čety ukázaly své statné stavařské schopnosti při budování dřevěných barikád. Odpoledne se všichni přeživší rozptýlili u klání v ringobalu. Před soumrakem jsme si poměřili síly v našich uzlařských dovednostech při soutěži Mistr uzlař.

NOVÝ SVĚT - Den 1.

23. července 2022 • Vilík • Nový svět 2022

Počet přeživších: 67 Poslední autobus naděje dnes ráno úspěšně přijel do Útočiště u Kalicha. Pro zvýšení šancí na úspěch programu byly určeny a rozděleny menší průzkumné čety s tímto seskupením:

Arsen (LUCKA, TERKA, Michal K.,  Martin P.,  Barča O.,  Matěj Z.,  Míša Kr.,  Štěpán B.,  Ríša,  Pepa Ch.,  Alena Tu.),

Lithium (PETRUŠKA, HONZA,Vojta B., Honza L., Amálka, Tomáš P.,  Gabča S., Kryštof B.,  Kuba T.,  Oliver Ch.,  Berča D.),

Iridium (KAČKA, EMA, Adam K., Ondra Stř., Berča T.,  Mája Sv.,  Šárka V.,  Kamil,  Tomáš B.,  Václav K.),

Wolfram (PEŤKA, MARTIN, Marek M., Marek T., Vítek C., David G.,  Kiki B.,  Zuzka,  Radka V.,  Vítek F.),

Titan (ELIŠKA, SIMČA, Vendy,  Martin B., Barča K.,  Kiki D.,  Tomáš M., Michael Č., Tonda Ch.,  Verča P.) a

Plutonium (VÍŤA, Kika Bi., Nela,  Dáda, Verča, Marek,  Marek,  Ondřej Sv., Matěj).

V těžkých časech není prostor ztrácet čas, proto hned po zabydlení následoval tvrdý výcvik nových přistěhovalců. Od střelby přes plazení se až po náročnou opičí dráhu. S potěšením můžeme oznámit úspěšné absolvování všech disciplín. Na oslavu dobrých zpráv jsme den zakončili táborákem a zpěvem, od kterého nás neodradila ani přeháňka.


Poslední autobus do bezpečí odjíždí již pozítří

21. července 2022 • Ondra U. • Nový svět 2022

Letošní motivací tábora je Nový svět. Jedná se o Zemi v moderní době po dosud blíže neurčené katastrofě, po níž došlo k rozpadu nám známé civilizace. Naším hlavním úkolem bude si zvyknout na novou realitu, zajistit si dostatek obživy a vytvořit civilizaci novou. Poslední autobus do bezpečí našeho útočiště odjíždí již pozítří, 23. července.