Aktuálně

Příměstský tábor den pátý

29. srpna 2021 • Kačka • celý oddíl veřejnost Příměstský tábor 2021
Poslední den příměstského tábora jsme se vydali hledat kočku Šklíbu, za kterým nás poslal Absolon. Po pohádce jsme si všichni oblékli svá krásná příměšťáková trička a vydali se šalinou směr zoologická zahrada.

Příměstský tábor den čtvrtý

27. srpna 2021 • Kačka • celý oddíl veřejnost Příměstský tábor 2021

Dneska jsme trávili celý den v klubovně a jejím okolí. Po pohádce jsme navštívili pana Absolema, protože nás za ním poslala Bílá královna. Ten si pro nás připravil vědomostní kvíz v podobě dveří.  

Příměstský tábor den třetí

26. srpna 2021 • Kačka • celý oddíl veřejnost Příměstský tábor 2021

Ve středu jsme se s Panem Králíkem vydali hned ráno šalinou směrem k přehradě. Po cestě parníkem na Veveří jsme hráli velmi zábavnou hru.

Příměstský tábor den druhý

24. srpna 2021 • Kačka • celý oddíl veřejnost Příměstský tábor 2021

Po ranní pohádce nás navštívili bratři Tydlidum a Tydlidýn, kteří nám přinesli zajímavý úkol. V parku kolem klubovny byli na zemi nakreslení Šípáci, kteří značili cestu.

Příměstský tábor den první

24. srpna 2021 • Kačka • celý oddíl veřejnost Příměstský tábor 2021

První den příměstského tábora jsme klasicky začali pohádkou. Pustili jsme si Alenku v Říši divů, abychom věděli, co nás asi bude celý týden čekat.  

KINOBOX 2021 - Den 15.

7. srpna 2021 • Vilík • Kinobox 2021

Uteklo nám to jako voda, den odjezdu je tady a krásně nám svítí sluníčko. Už jen si sbalit věci a vyrazit. Družina parazitů se nám postarala o doplnění dřevníku a kuchařky připravili poslední výborné táborové jídlo, i když „jen“ obložené chleby. Po nich jsme jen tábořišti zamávali a vzhůru za rodiči. Už teď se těšíme na další rok.

KINOBOX 2021 - Den 14.

7. srpna 2021 • Vilík • Kinobox 2021

Dnešní ráno nás opět probouzel zvuk kytar. Libé tóny „zpátky do lesů“ nahradily pronikající zvuk zvonu. Od rohlíků s nastrouhaným sýrem nás dělila už jen rozcvička. Poté, co jsme se zahřáli sladkým čajem, následoval poslední přenos do filmu. Pro naši záchranu bylo nezbytné, abychom získali poslední součást do stroje. Tu u sebe měli naši staří dobří známí sovětští vědci. Shodou okolností byli právě u Spongeboba. Jako ostatně všichni, i on po nás také potřeboval naši pomoc. Pro nás ale bylo přednější vrácení se co nejdříve domů. Nezbylo tedy nic jiného, než ho zklamat a vyrazit do boje. Nepřátelští vědci však naši součást rozložili a my ji museli na bojišti sestavit. Našemu nátlaku opět vzdoroval Ivan, náš známý Sovět podobný rektorovi univerzity Calices. Naši vědci však nepolevili v kolenech a podařilo se jim vyhrát i za dunivých zvuků Katyushy a jiných ruských písní. Díky všem hrdinským činům bylo odpoledne možné se opět vrátit na kampus univerzity. Za zásluhy bylo uděleno mnoho titulů. Dokonce i pan Pulec je nyní bakalářem. Večerní oslavy byly plné jídla a zpěvu, každá z univerzit byla bohatě obdarována, nejdříve však univerzita Glasgow, která získala na grantech nejvíce peněz. Nakonec nastal zasloužený odpočinek za zvuku klasického severáckého „spinkej“…

KINOBOX 2021 - Den 13.

6. srpna 2021 • Jirka • Kinobox 2021

Budíček! Dneska ráno bez rozcvičky, protože prší a nepřestává. Místo toho děti vyfasovaly brambory, aby mohla být kaše ke smaženému květáku. Před finálním pokusem o opravu stroje jsme prošli školením o bezpečnosti při používání chemických látek a připravili si pár pokusů. Vyzkoušeli jsme si, jak se dělá had, sopka, lávová lampa a taky nenewtonská kapalina. Profesorům se zatím podařilo zprovoznit Kinobox natolik, abychom se mohli začít přesouvat cíleně do filmů. Přesunuli jsme se do seriálu Sanitka, a měli jsme plné ruce práce se zraněnými pacienty. Několik se nám jich podařilo zachránit a hodně jsme se přiučili o první pomoci. Odpoledne proběhla poslední velká hygiena, abychom nepřijeli domů úplně smradlaví (což stejně nakonec přijedeme – rodiče, těšte se!). Večer ještě proběhla plánovaná oprava Kinoboxu, kdy si vědci pantomimou předávali manuál. Zítra snad už získáme poslední součástku a budeme se moci přesunout domů.

KINOBOX 2021 - Den 12.

5. srpna 2021 • Jirka • Kinobox 2021

Každý den je trochu jiný a nový. Tradičně budíme děti zvoněním na táborový zvon, ale dnes jsme vzali kytary a hned po ránu jsme zazpívali „Rána v trávě“. Děti byly příjemně překvapené, takže to možná zase někdy zopakujeme. Vzhledem k dešti pak probíhal nástup v jídelně, a to nás stroj Kinobox zase přenesl. Tentokrát jsme se objevili ve filmu Pán prstenů, kde nás přivítal Aragorn a Legolas. Posilnili jsme se snídaní a vyrazili do boje proti skřetům a drakovi. Po brutálním boji byli skřeti i drak poraženi a vědci si nabrali poklad. Poklad dali elfovi Elrondovi, který jim vyvěštil polohu dalších ztracených částí kinoboxu. Stabilizační kolečka měl u sebe obří pavouk Odula, ke kterému není vůbec snadné se dostat. Vědci museli překonat sedm lanových překážek a společnými silami kolečka odnést. Po večeři jsme ošátkovali Štěpána Buchtu, který si splnil nováčkovskou zkoušku a složil slib. Kvůli neustálému mrholení jsme šátkovali v jídelně a pak jsme i hráli na kytary a zpívali. Děti zpívaly z plných plic, protože jsme hráli písničky na přání. Hity jako „Tři kříže“ nebo „Bedna od whisky“ nechyběly a postupně jsme se prozpívali až do spacáku. Teď je tu božský klid, když děti spokojeně spí. Kromě programového okénka tu dnes máme i zdravotnické a krimi okénko. Rozmohl se nám tu takový moribundus. Děti smrkají a kašlou, ale ve chvíli, kdy jde do tuhého a musí se bojovat o dračí poklad, najednou jde veškerá rýmečka stranou. Nadšené děti pak zázračně běhají a vraždí skřety. V krimi okénku vám posíláme odkaz na článek, ve kterém se dočtete o našich potížích se zloději. Kousek od tábora, u rybníka Kalich, vedoucí nechali své věci 10 minut bez dozoru a během té krátké chvíle nám je nějaké nenechavé ruce stihly prohrabat a část z nich odcizit. Naštěstí nám nezmizelo nic podstatného a chod tábora to nijak neovlivnilo. Uvidíme, jak se celá situace vyřeší, ale budeme vás informovat. Odkaz na článek je zde.

KINOBOX 2021 - Den 11.

3. srpna 2021 • Vilík • Kinobox 2021

Při dnešním ránu jsme se z nenadání hned po každodenním nástupu přesunuli do Filmu James Bond. Vtrhli k nám agenti 004 a 005, kteří pro nás měli vzkaz od samotného agenta 007 – Jamese Bonda. Stálo v něm, že se u zdejšího rybníku stala vražda a my měli za úkol ji vyřešit. Zdálo se, že je to bude jednoduché, byli pouze 4 podezřelí: Patricia Bush, Robert Bush, Janet Cooper a George Brown. Mrtvým byl jistý Jack Fisherman, šťastně nešťastný muž, který vyhrál 20 milionů euro. Na místě činu nebyl dostatek důkazů, proto nezbylo nic jinýho než řádně prošetřit všechny 4 podezřelé. Jejich výpovědi poukazovaly na Janet, krupiérku se zrzavými vlasy, která měla s Jackem známost. Byla obviněna a agenty odvedena za mříže. Po výborné rajské omáčce, však přišla od Bonda další zpráva. Zatčení bylo neoprávněné a pachatelem byla Patricia Bush, Jackova tajná milenka. Ta však byla již na letišti na cestě pryč. Proto jsme museli rychle postavit vozy. Každá univerzita sestavila svůj vlastní, přímo podle svých preferencí. Yucatan s prostorným Fiatem multipla s konstantní rychlostí, Tasmania sponzorovaný vůz s nástupem zepředu, Glasgow terénní pohodlné vozítko a Tohoku retro sporťák. I přes terénní konstrukci Glasgow byl jejich vůz nejrychlejší a povedlo se Janet zadržet. Za odměnu nás všechny Robert Bush pozval do jeho casina, kde byla spousta her. Poker, šťastná sedmička, ruleta, válka, nebo páka, ve které děti porovnávaly své síly. Před večerkou se nad námi prohnala jen krátká přeháňka a den mohl skončit.